Denizli'de hayata geçirilen lüks konut projesinde yaşam başladı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakGüncel

Denizli’de hayata geçirilen lüks konut projesinde yaşam başladı

Denizli'de hayata geçirilen lüks konut projesinde yaşam başladı

Emlak Konut GYO güvencesi ve Teknik Yapı imzasıyla Denizli’de inşa edilen Evora Denizli projesinin ilk etabında konut teslimleri başladı. Proje, merkezi bir noktada lüks ve konforlu bir yaşam alanı sunuyor.

Evora Denizli projesinde toplam bin 556 konut ve 75 adet ticari ünite tasarlandı. Projenin birinci etabında ise 795 adet konut ve 44 adet ticari ünite hayata geçirildi.

YÜZDE 152 PRİM SAĞLADI

Evora Denizli projesi hakkında açıklamalarda bulunan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, projeden konut satın alanların 3.5 yılda yüzde 125 prim kazandığını belirterek, “Yaşanan ekonomik sorunlar, pandemi salgını gibi olağanüstü etkenlere rağmen, izlenen doğru politika ve karşı tedbirler, Türkiye ekonomisi ve inşaat sektörünü ayakta tuttu” diye konuştu.

Zorlu sürece rağmen Evora Denizli projesinin ilk etabındaki daire teslimlerinin başlamasının Türk ekonomisinin ve Teknik Yapı’nın gücünü gösterdiğini belirten Durbakayım, Denizli’de yaşayan insanların yaşam tarzına uygun olarak geliştirdikleri projelerindeki mimari ve satış sonrası hizmet kalitesine güvendiklerini ifade etti.

ÖDÜLLÜ PROJE

Evora Denizli projesi ile Denizli’nin kültürel zenginliğine de katkı sağlamaktan gurur duyduklarını belirten Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, “Hatırlanacağı gibi, ‘En iyi Sosyo-Kültürel projesi’ ödülünü alan ‘Denizli Kültür Merkezi’, 35 milyon liralık bir yatırım sonucunda önceki yıl hizmete girdi. Yaklaşık 5 bin metrekarelik bir alanda inşa edilen Kültür Merkezi, 1 adet 500 kişilik tüm gereksinimlere cevap verebilen nikah salonu, 1 adet 703 kişilik tiyatro, konferans, nikah gibi toplantılara hizmet verebilen çok amaçlı salon yer alırken önünde yaklaşık 1000 metrekarelik merasim alanı yer alıyor. Aynı anda 3 nikah salonu ve çok amaçlı salonların hizmet verdiği Kültür Merkezi’nde ayrıca VIP bölümü, salon, çalışma odaları ile 222’si kapalı, 28’si açık olmak üzere 250 araçlık otopark mevcut. Söz konusu alanları destekleyen kafeteryalar ile bay-bayan mescit yer alıyor. Toplam 8 dönüm arsa üzerinde yükselen Kültür Merkezi’nin etrafında 3,8 dönümlük alan peyzaja ayrıldı” ifadelerini kullandı.

Denizli'de hayata geçirilen lüks konut projesinde yaşam başladı