Derince Belediyesi, ihale yoluyla uygun fiyatlı konut satışı yapacak | intHaber.com
EkonomiEmlak

Derince Belediyesi, ihale yoluyla uygun fiyatlı konut satışı yapacak

Derince ilçesi Sopalı Mahallesi

Kocaeli’nin Derince ilçesi Sopalı Mahallesi’nde yer alan ve mülkiyeti Derince Belediye Başkanlığı’na ait olan 59 adet konut, düzenlenecek ihaleyle satılacak.

Yapılan bilgilendirmeye göre, söz konusu gayrimenkul satış ihalesi 26 Mayıs 2021 günü düzenlenecek. İhalenin Derince Belediyesi Encümen Toplantı Salonunda yapılacağı belirtildi.

Satışa sunulan konutlar 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tipi seçeneklerini taşıyor. Konutların tamamı boş durumda bulunuyor. Öte yandan ihalede konutlar ihalede tek tek satılacak.

FİYATLARI 220 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Derince Belediyesi tarafından satışa sunulan 59 adet konutlar için uygun fiyatlar belirlendi. Konutların ihaledeki muhammen bedelleri 220 bin TL’den başlayarak konut özelliğine göre 750 bin TL’ye kadar yükseliyor.

İhalede konutlar için talep edilen geçici teminat tutarı ise 9 bin 600 TL seviyesinden başlayarak 22 bin 500 TL arasında değişiyor.

AÇIK TEKLİF SUNULACAK

Derince Belediyesi tarafından satışa sunulan konutlar için düzenlenecek ihale, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 46’ncı maddesine göre açık teklif usulü ile yapılacak.

İhaleye katılmak isteyen gerçek kişilerden şartname bedelinin yatırıldığına dair makbuz, geçici teminatın yatırıldığına dair makbuz, ikametgah belgesi, noter tasdikli imza sirküleri, Derince Belediyesi’ne borcu yoktur belgesi, vekaleten katılım varsa noter tasdikli vekaletname gibi belgeler talep ediliyor. Tüzel kişilerden ise ek olarak mevzuatı gereği kayıtlı olduğu odadan 2021 yılına ait Oda Kayıt Belgesi talep ediliyor.

İhaleye ve satışa sunulan konutlara dair tüm detayların Derince Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nden öğrenilebileceği belirtildi.

Derince ilçesi Sopalı Mahallesi