Develi'deki dönüşüm projesi için saha tespitleri tamamlandı | intHaber.com
Kentsel Dönüşüm

Develi’deki dönüşüm projesi için saha tespitleri tamamlandı

Develi'deki dönüşüm projesi için saha tespitleri tamamlandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde ülkenin tüm bölgelerinde sürdürülen kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmalarıyla doğal afet tehlikesine karşı güvenli yaşam alanları ve çarpık kentleşmenin önüne geçecek modern yaşam alanları oluşturuluyor.

Kentsel dönüşüm çalışmalarının Anadolu’da yoğun şekilde uygulandığı şehirlerden olan Kayseri’de yeni dönüşüm projesi başlıyor. Söz konusu proje, Develi’de hayat bulacak.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan bilgilendirmeye göre, Develi’de hayata geçecek kentsel dönüşüm projesi için saha tespit çalışmaları tamamlandı. Proje ile güvenli ve modern yaşam alanları oluşturulacak.

DÖNÜŞÜM 5 MAHALLEDE YÜRÜTÜLECEK

Yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Daha önce Hacılar Belediyemiz ve Talas Belediyemiz ile çalışmalar yapmıştık ve hala da dönüşüm projeleri devam ediyor. Şimdi de Develi ilçe merkezinde Fenese Aşağı, Fenese Yukarı, İzmirli, Everek ve Camikebir mahalleleri için yapılacak projenin hayata geçmesi için Develi Belediyemiz ile birlikte çalışıyoruz” diye konuştu.

Kayseri’de şehirleşmeyi ön planda tutarak kentsel dönüşüm çalışmalarında öncü olma isteklerinden bahseden Başkan Büyükkılıç, “Yaşanılabilir şehirler inşa etmenin yolu kentsel dönüşümlerden geçiyor. Biz de projelerimizi ve çalışmalarımızı bu alanda geliştiriyoruz. Kentsel dönüşüm ile ilçe merkezlerimizin Kayseri’nin kimliğine ve gelecek vizyonuna uygun olacak şekilde hizmet etmesi ve kentsel mimari çerçevesinde yeniden düzenlenmesi amaçlanıyor” ifadelerini kullandı.

Develi'deki dönüşüm projesi için saha tespitleri tamamlandı.