Didim'in değerli noktalarında yer alan arsalar ihaleyle satılacak | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

Didim’in değerli noktalarında yer alan arsalar ihaleyle satılacak

Didim'in değerli noktalarında yer alan arsalar ihaleyle satılacak

Mülkiyeti Maliye Hazinesi’ne ait olan Aydın’ın Didim ilçesinde yer alan arsa özellikli gayrimenkuller, düzenlenecek ihaleyle satılacak. Söz konusu gayrimenkul satış ihalesini Didim Milli Emlak Müdürlüğü yürütecek.

Yapılan bilgilendirmede, ihalenin 26 Haziran 2021 günü Didim Milli Emlak Müdürlüğü binasında yapılacağı belirtildi.
Satışa sunulan arsalar Didim’in Altınkum, Hisar, Akbük ve Çamlık mahallelerinde bulunuyor. Arsalar için toplam 8 milyon 152 bin 965 TL satış bedeli belirlendi.

ARSALARIN ÖZELLİKLERİ

Çamlık Mahallesi’nde 3 adet konut alanı imar durumunu taşıyan arsa satışa sunuldu. Bu arsaların yüzölçümleri 172 ile 809 metrekare arasında değişirken fiyatları, 775 bin TL ile 4 milyon 425 bin TL arasında değişiyor.

Hisar Mahalesi’nde konut+ticaret imar durumunu taşıyan arsa, 264 bin 500 TL satış bedeliyle ihale edilecek. Altınkum’da ise 5 katlı ticaret alanı imar durumunu taşıyan arsa, 1 milyon 372 bin TL’ye satışa sunuldu.

Akbük Mahallesi’nde yer alan arsa, 204 metrekare büyüklüğe sahip olup günübirlik tesis alanı imar durumunu taşıyor. Bu arsa için 512 bin TL satış bedeli belirlendi.

AÇIK TEKLİF SUNULACAK

Satışı konu olan arsalar ve ihaleye dair tüm detayların Didim Milli Emlak Müdürlüğü tarafından öğrenilebileceği kaydedildi. Öte yandan ihalenin 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45’inci maddesi uyarınca açık teklif usulü ile yapılacağı belirtildi.

Denizli Oto Ekspertiz