Dış Cephe kaplama ve Isı yalıtım Çözümleri uygulamaları | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
İnşaat

Dış Cephe kaplama ve Isı yalıtım Çözümleri uygulamaları

Dış Cephe Isı yalıtım Çözümleri – Özel İnşaat Taahhüt

Dış cephe ısı yalıtımı kısaca kışın soğuk yazın sıcaktan koruyan ısı yalıtım uygulamaları sergilediği performans ile 4 mevsim kalıcı çözüm sağlamaktadır. Rutubetsiz, sağlıklı ve konforlu bir yaşam ortamı sunmasının yanısıra evlerinizi küf ve nemden koruyarak bakım ve onarım masraflarınızı asgari orana indirmektedir. Dış cephe ısı yalıtım uygulamaları, ısıtma ve soğutma giderlerinin %40-60 arasında azalmasına neden olduğu enerji tasarrufu ile 3 sene gibi kısa bir sürede yalıtım harcamalarınızı geri kazanmanızı sağlamaktadır.

Dış Cephe Isı Yalıtımının Faydaları Nelerdir ?


Bina dış yüzeyindeki her türlü kiriş, kolon, hatıl vb.. betonarme yapı elemanlarını tamamen yalıtarak ısı köprülerinin oluşmasını engeller.
Binayı dışarıdan bir manto gibi sararak ana malzemede sıcaklık farkları sebebi ile oluşabilecek çatlakları ve hasarları önler.


Dış duvarlarda oluşan yaz kış sıcaklık farkları 5 oC kadar çıkabilmektedir. Bina dış duvarları dış ortamın tüm etkilerinden korunur.
Yoğuşma riski en aza indirilir. Hem ısı hem de su yalıtımı sağlar.
Tekniğe uygun yapılmış bir mantolama uygulaması %50 ye varan ısı tasarrufu sağlar.
Mantolama yapılmış binalarda ısı dengeli bir şekilde dağıldığı için yoğuşma ve hava akımı olmaz, bu sayede konforlu bir yaşam alanı elde edilmiş olur.
Yakıt tüketimini azalttığı için çevrenin korunmasına katkı sağlar.
Binanın dış duvarlarında beton içindeki donatıları korozyona karşı koruyarak bina ömrünü uzatır.


Dış Cephe Isı Yalıtımı Zorunlumudur ?
Dış cephe ısı yalıtımı (mantolama) zorunluluğu 5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu 1 Ocak 2011 yılında yürürlüğe girmiştir. Bu Kanuna göre 50 metrekare ve üzeri olan inşaat çapına sahip binalarda Enerji Kimliği Belgesi’nin çıkartılması kanunen zorunlu olarak tutulmuştur. Bu kanun ısı yalıtımı ve tasarrufunun sağlanabilmesi için çıkartılmıştır.

Dış Cephe Isı Yalıtımı Malzemeleri Nelerdir ?
Isıl kazanç ve kayıpların engellemesinde kullanılan, ısıl geçişlere direnç gösteren özel nitelikli malzemelere ısı yalıtım malzemeleri denir. Kullanım sırasına göre;

– Duvar, çatı, temellerde; Taşyünü, Camyünü, Karbonlu EPS, Beyaz EPS, XPS, ve  Poliüretan levhalar

– Pencere ve kapılar; Low-e kaplamalı veya Solar Low-e kaplamalı cam içeren yalıtım camları ve doğramalarıdır

– Hava kanalları, borular gibi tesisat elemanlarında; Camyünü, Taşyünü, Polietilen Köpüğü, Elastomerik Kauçuk Köpüğü gibi ısı yalıtım malzemeleri kullanılır.

Dış Cephe Isı Yalıtımı Fiyatları Ne Kadar
Dış Cephe Isı Yalıtımı (Mantolama) fiyatları için kullanılacak marka – malzeme, metrekare (m2), binanın yüksekliği, iskelenin kurulum güçlüğü, bina cephesinin girinti çıkıntı oranı gibi etkenler dış cephe kaplama fiyatlarını değiştiriyor. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus keşif yapmadan fiyat veren firmalardan kaçınmaktır. Firmamız ayrıca Capatect Dalmaçyalı, Fawori, Polisan ve Filli Boya markalarının yetkili fabrika bayisi olduğundan fiyatlarımız diğer firmalara göre daha ucuzdur.

Neden Sizi Tercih Etmeliyim ?
İnşaatın Tüm alanları ve Dış cephe mantolama diğer adı ile dış cephe kaplama hizmeti konusunda tam 25 yıldır İzmir başta olmak üzere gerek uzman kadromuz gerekse uygun fiyat avantajlarımız ile tüm Türkiye ‘ye mantolama hizmeti vermekte olan kurumsal bir inşaat firmasıyız.

Firmamız ayrıca Capatect Dalmaçyalı, Fawori, Polisan ve Filli Boya markalarının da yetkili fabrika bayisidir. Yaptığımız tüm işleri kayıt altına aldığımızdan her müşterimizi çok iyi tanırız. Müşterilerimiz ile iş öncesi gerek tasarım, gerek danışmanlık, gerekse tekliflendirme süreçlerinde yoğun görüşmelerimizi iş bitiminin sonrasında da devam ettiririz. Çünki biz işi alana kadar değil, işi hakkıyla teslim edene kadar ve verdiğimiz garantiyi bitirene kadar müşterimizin yanında oluruz. Ayrıca, uygun fiyatlar, kaliteli işçilik, tecrübeli bir kadro ve kurumsal bir yapı olmamız size güven telkin edeceğini düşünmekteyiz.

Unutmayın, İzmir ‘de bir çok ısı yalıtım üzerine dış cephe mantolama , dış cephe kaplama firmaları varken çalışacağınız firmayı araştırırken fiyatları değil referans, itibar ve köklü bir firma olmasına özen gösterin.

Google Etiketlerimiz

Dış Cephe Mantolama, Dış Cephe Kaplama, Mantolama Nedir, Mantolama Nasıl Yapılır, Mantolamanın Faydaları Nelerdir, Mantolama Zorunluluğu, Mantolama Çeşitleri, Mantolama Firmaları, Mantolama Fiyatları, Küçükyalı Mantolama Firmaları, Polisan Mantolama Fiyatları, Filli Boya Mantolama Fiyatları, Capatect Dalmaçyalı Mantolama Fiyatları, Fawori Mantolama Fiyatları