Dönüşüm çalışmalarıyla yenilenen Bağcılar'da nüfus arttı! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Kentsel Dönüşüm

Dönüşüm çalışmalarıyla yenilenen Bağcılar’da nüfus arttı!

Dönüşüm çalışmalarıyla yenilenen Bağcılar'da nüfus arttı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde Türkiye’nin tüm bölgelerinde sürdürülen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla doğal afetlere karşı güvenli yaşam alanları oluşturuluyor.

Dönüşüm çalışmalarıyla aynı zamanda modern ve nitelikli yaşam alanları da kazandırılıyor.

İstanbul ilçeleri arasında kentsel dönüşüm çalışmalarının yoğun bir şekilde uygulandığı Bağcılar’da yaşam kalitesi yüksek bölgeler oluşturuluyor. İlçede dönüşüm çalışmaları 2021 yılında da sürecek.

NÜFUS 737 BİN SEVİYESİNDE

AA’nın aktardığı habere göre, Türkiye nüfusunun yüzde 18,49’unun ikamet ettiği İstanbul’da en kalabalık üçüncü ilçe Bağcılar oldu. Bağcılar’da 2020 yılı sonu itibarıyla 737 bin 206 nüfus belirlendi. Öte yandan Bağcılar’ın bu sayıyla Türkiye’deki 81 ilin 51’inden daha kalabalık olduğu ve sıralamada 30 büyükşehirden sonra 31’inci sırada olduğu belirtildi.

YENİ PROJELERLE İLÇENİN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

Bağcılar’ın 2020 yılı nüfus sayısı hakkında değerlendirmelerde bulunan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, ilçenin yeni projelerle ekonomik, çevresel, sosyal ve kültürel alanda büyük bir gelişme gösterdiğine dikkat çekti.

Bağcılar’ın kentsel dönüşüm çalışmalarıyla yenilenerek talep gören bir yaşam merkezine dönüştüğünü ve yeni düzenlemelerle çağın ihtiyaçlarına cevap verdiğini belirten Başkan Çağrıcı, bu durumun da ilçede nüfus hareketliliğine neden olduğunu dile getirdi.

Bağcılar Belediyesi ve TOKİ ortaklığıyla ilçenin birçok mahallesinde kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor. İlçede aynı zamanda KİPTAŞ veya müteahhitler aracılığıyla da dönüşüm projeleri hayata geçiriliyor.

Dönüşüm çalışmalarıyla yenilenen Bağcılar'da nüfus arttı
Denizli Oto Ekspertiz