Dünya'yı hayrete düşüren 'Sahte aşılama' iddiası | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
DünyaSağlık

Dünya’yı hayrete düşüren ‘Sahte aşılama’ iddiası

Dünya’yı hayrete düşüren ‘Sahte aşılama’ iddiası

Amerika’nın Teksas Eyaletinde, Koronavirüs için aşılama çalışmalarının yayınlandığı videoyu gören binlerce kişi izledikleri görüntülerin sahte olduğunu iddia etmesi krize sebep oldu

ABD’nin Teksas eyaletindeki tıp merkezinde sağlık çalışanlarına uygulanan aşıya ilişkin yayınlanan video büyük tepki çekti. El Paso Üniversitesi Tıp Merkezi, (UMC) 5 sağlık çalışanına Covid-19 aşısı yapılma anını video klip haline getirerek, TV’lerde yayınladı.

“ŞIRINGA PİSTONU AŞAĞIYA DOĞRU İTİLDİ” İDDİASI

Videoyu izleyen binlerce kişi, Ricardo Martinez adlı sağlık çalışanına yapılan aşı uygulamasında bir sorun tespit ettiklerini iddia ederek, aşı yapılmadan önce şırınga pistonunun aşağıya doğru itilmiş olduğunu fark ettiklerini söyledi. Aşılamadan sonraki basına açıklamasında Martinez aşı olduğu için onur duyduğunu söyledi.

İNANDIRICI OLMASI İÇİN İKİNCİ KEZ UYGULANDI

Öte yandan UMC, sağlık çalışanlarından birinin aşının tamamını almadığını ve şüpheleri ortadan kaldırmak için ikinci bir aşı yapıldığını belirtti. UMC’den yapılan açıklamada, “Sosyal medyada, salı günü aşı yapılan 5 sağlık çalışanından birinin tam doz aşı almadığını iddia eden çok sayıda yorumun ardından,https://inthaber.com/?p=29839 çalışanın tam olarak aşılanmadığına dair şüpheleri ortadan kaldırmak ve aşılama sürecine olan güveni daha da güçlendirmek istiyoruz” ifadelerine yer verildi.

Dünya’yı hayrete düşüren ‘Sahte aşılama’ iddiası
Denizli Oto Ekspertiz