Elazığ'daki kentsel dönüşümde tamamlanan konutlar ailelere teslim ediliyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Kentsel Dönüşüm

Elazığ’daki kentsel dönüşümde tamamlanan konutlar ailelere teslim ediliyor

Elazığ'daki kentsel dönüşümde tamamlanan konutlar ailelere teslim ediliyor

24 Ocak 2020 günü Elazığ Sivrice’de meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremden sonra şehirde büyük bir kentsel dönüşüm hareketi başlatılmıştı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde sürdürülen çalışmalar sonrasında inşa edilen konutlarda teslimler yapılıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ aracılığıyla Elazığ’da 19 farklı yerde yapımına başlanan 20 bin 118 konuttan 8 bini tamamlandı. Elazığ’da bu çalışmaların yanı sıra Elazığ Belediyesi tarafından da kentsel dönüşüm uygulanıyor.

Elazığ Belediyesi tarafından 2019 yılında Karşıyaka Mahallesi’nde kentsel dönüşüm projesi oluşturuldu. TOKİ ile imzalanan protokol çerçevesinde 6 hektar alanda modern konutlar inşa edildi. Bu konutların teslimi geçtiğimiz gün hak sahiplerine yapıldı.

NİTELİKLİ YAŞAM ALANI OLUŞTURULDU

Teslimler hakkında konuşan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, vatandaşların modern konutlarına kavuştuğunu söyleyerek 1974 yılında yapılan konutların köhne bir yapıya sahip olduğunu dile getirdi.

Bölgede nitelikli bir yaşam alanının kurulduğundan bahseden Şerifoğulları, “439 bağımsız bölüm ve 29 ticari alanın olduğu bölge peyzaj ve çocuk oyun alanlarıyla güzel bir görünüme kavuştu” diye konuştu.

Elazığ’da 24 Ocak günü yaşanan depremden sonra büyük bir kentsel dönüşümün başladığını belirten Başkan Şerifoğulları, “20 bin konutun yapımı noktasında hem Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hem de İçişleri Bakanlığımız çok ciddi manada irade ortaya koydu. 8 bin konutun teslimatı noktasında Türkiye tarihinin en büyük kentsel dönüşümünün ilimizde gerçekleştirilmesi bizlere çok büyük katkı sağladı. Bundan sonraki süreçte Elazığ Belediyesi olarak kentsel dönüşüm çalışmalarımız devam edecek” ifadelerini kullandı.

Elazığ'daki kentsel dönüşümde tamamlanan konutlar ailelere teslim ediliyor
Denizli Oto Ekspertiz