Elmadağ, Haymana ve Kalecik ilçelerinde yeni projeler üretilecek | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Kentsel DönüşümToki

Elmadağ, Haymana ve Kalecik ilçelerinde yeni projeler üretilecek

Elmadağ, Haymana ve Kalecik ilçelerinde yeni projeler üretilecek
Anadolu’nun tüm şehirlerinde sosyal konut projelerine tüm hızıyla devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), büyük şehirlerdeki çalışmalarına da devam ediyor.

TOKİ’den yapılan bilgilendirmeye göre, Ankara’nın Kalecik, Haymana ve Elmadağ ilçelerinde toplam 842 adet sosyal konut inşa edilecek. Konutlar modern ve güvenli yapılar olma özelliği taşıyacak.

Projelerde ihale süreci başladı. İhalelerin tamamlanması ve kazanan firmaların belirlenmesiyle inşaat süreci başlayacak. Sonraki aylarda ise konut fiyatları, ödeme seçenekleri, başvuru süreci gibi konularda TOKİ tarafından bilgilendirme yapılacak.

KALECİK’TE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

TOKİ tarafından Kalecik’in Çansakale Mahallesi’nde kentsel dönüşüm kapsamında 188 adet konut inşa edilecek. Halitçeviri Mahallesi’nde de kentsel dönüşüm kapsamında 56 adet konut inşa edilecek. Projelerin ihaleleri 14 Eylül 2021 günü düzenlenecek.

ELMADAĞ’DA 413 KONUTLUK YENİ PROJE

TOKİ tarafından Ankara’nın Elmadağ ilçesi Yenidoğan Mahallesi’nde yeni bir proje hayata geçirilecek. Proje kapsamında 413 adet konut, 1 adet ticaret merkezi, alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri yapılacak. Yapılan bilgilendirmeye göre, projenin ihalesi 23 Ağustos günü düzenlenecek.

HAYMANA’DA 185 KONUT İNŞA EDİLECEK

Ankara’nın Haymana ilçesi Kayabaşı Mahallesi’nde yeni TOKİ projesi kurulacak. Proje kapsamında 185 adet konut, 4 adet dükkan, alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri yapılacak. Projenin ihalesi 12 Ağustos günü yapılacak. İhale sürecinin tamamlanmasıyla inşaat çalışmaları başlayacak.

Elmadağ, Haymana ve Kalecik ilçelerinde yeni projeler üretilecek