Emeklilerin Kurban Bayramı ikramiyesi ödemesi! 2020 Kurban Bayramı ikramiyesi. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EkonomiGüncel

Emeklilerin Kurban Bayramı ikramiyesi ödemesi! 2020 Kurban Bayramı ikramiyesi.

Emeklilerin Kurban Bayramı ikramiyesi
Emeklilerin Kurban Bayramı ikramiyesi

Emeklilerin Kurban Bayramı ikramiyeleri bugün’den ( 17 Cuma ) itibaren hesaplara yatmaya başlıyor.

Emekli sandığı maaş farkları ve emekli zamlı maaşlar ne zaman ödenmeye başlanacak sorusu milyonlarca emeklinin gündeminden düşmüyor. Emekli maaş farkları yattı mı, ne zaman yatacak?

Soruları oldukça merak ediliyor. Zamlı maaş ve Kurban Bayramı ikramiyesi ödemeleri, bugün SSK emeklileriyle başlayacak, ardından da Bağ-Kur emeklileriyle devam edecek.

1.000’er lira bayram ikramiyesinden, bu ay içinde emekli aylığı bağlananlar da yararlanacak. SSK emeklileri ile başlayacak ödemeler tahsis numarasına göre yapılıyor. Memur emeklilerinin maaş farklarının tüm emeklilere ödenecek ikramiyelerle aynı anda ödenmesi gündemde.

EMEKLİ MAAŞ FARKLARI ÖDEMESİ NE ZAMAN YAPILACAK? 

Bakan Selçuk, zamlı temmuz aylıkları ile Kurban Bayramı ikramiyelerinin, SSK’lı emekliler için 17-26 Temmuz’da, Bağkur’lu emekliler için de 25-28 Temmuz’da aylık ödeme günlerinde hesaplara yatırılacağını kaydetti. Bakan Selçuk ayrıca emekli sandığı kapsamında olanların ağustos ayı aylıklarının, Kurban Bayramı’na denk gelmesi nedeniyle temmuz aylık farkının, ağustos aylıklarının ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin birlikte ödeneceğini belirtti.

MAAŞA GÖRE ÖDEME

 Maaşı bin 500 ile 2 bin 500 lira arasında olanlar en az 625 lira, 2 bin 500 liranın üstünde olanlar ise en az 750 lira promosyon alabilecek. Seçilen bankaya göre promosyon tutarı artabilecek. 

EMEKLİ SANDIĞI MAAŞLARI NE ZAMAN ÖDENECEK? 

Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, emekli ve hak sahiplerinin farklı tarihlerde bankaya giderek mağduriyet yaşamaması için Kurban Bayramı ikramiyelerinin emekli aylıkları ile birlikte hesaplara yatırılacağını bildirdi. İşte tahsis numarasına göre ödeme günleri… 

SSK EMEKLİLERİ

 Tahsis no son rakamı Ödeme tarihi 9 17’si 7 18’i 5 19’u 3 20’si 1 21’i 8 22’si 6 23’ü 4 24’ü 2 25’i 0 26’sı 

BAĞ-KUR EMEKLİLERİ 

Tahsis no son rakamı Ödeme tarihi 9, 7, 5 25’i 3, 1 26’sı 8, 6, 4’ü 2, 0 28’i Maaş ödeme tarihi Cumartesi gününe rastlayanların ödemesi cuma, pazar gününe rastlayanların ödemesi ise pazartesi yapılıyor. 

BAĞ-KUR EMEKLİLERİ 

Tahsis no son rakamı Ödeme tarihi 9, 7, 5 25’i 3, 1 26’sı 8, 6, 4 27’si 2, 0 28’i Maaş ödeme tarihi Cumartesi gününe rastlayanların ödemesi cuma, pazar gününe rastlayanların ödemesi ise pazartesi yapılıyor. 

SSK EMEKLİLERİ MAAŞLARINI HANGİ TARİHLERDE ALIYOR?

 4A SSK kapsamında emekli olanların emekli aylıklarının ödeneceği tarih tahsis numarasının son rakamına göre belirlenmektedir. Tahsis numarasının son rakamı 9 olanlara her ayın 17’sinde, Tahsis numarasının son rakamı 7 olanlara her ayın 18’inde, Tahsis numarasının son rakamı 5 olanlara her ayın 19’unda, Tahsis numarasının son rakamı 3 olanlara her ayın 20’sinde, Tahsis numarasının son rakamı 1 olanlara her ayın 21’inde, Tahsis numarasının son rakamı 8 olanlara her ayın 22’sinde, Tahsis numarasının son rakamı 6 olanlara her ayın 23’ünde, Tahsis numarasının son rakamı 4 olanlara her ayın 24’ünde, Tahsis numarasının son rakamı 2 olanları her ayın 25’inde, Tahsis numarasının son rakamı 0 olanlara her ayın 26’sında aylıkları ve sürekli iş kazası sürekli iş göremezlik gelirleri ödenmektedir 

EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİ MAAŞ ÖDEME GÜNLERİ NE ZAMAN? 

Şubat, Mayıs, Ağustos, Kasım aylarında aylık alan birinci gruptakiler 

Doğum tarihleri 00–40 arasında olanlar maaşlarını Ayın 1. günde Doğum tarihleri 41–46 arasında olanlar maaşlarını Ayın 2. günde Doğum tarihleri 47–49 arasında olanlar maaşlarını Ayın 3. günde Doğum tarihleri 50–53 arasında olanlar maaşlarını Ayın 4. günde Doğum tarihleri 54–99 arasında olanlar maaşlarını Ayın 5. günde Mart, Haziran, Eylül, Aralık aylarında aylık alan ikinci gruptakiler Doğum tarihleri 00–22 arasında olanlar maaşlarını Ayın 1. günde Doğum tarihleri 23–28 arasında olanlar maaşlarını Ayın 2. günde Doğum tarihleri 29–48 arasında olanlar maaşlarını Ayın 3. günde Doğum tarihleri 49–54 arasında olanlar maaşlarını Ayın 4. günde Doğum tarihleri 54–99 arasında olanlar maaşlarını Ayın 5. günde Ocak, Nisan, Temmuz, Ekim aylarında aylık alan üçüncü gruptakiler Doğum tarihleri 00–33 arasında olanlar maaşlarını Ayın 1. günde Doğum tarihleri 34-37 arasında olanlar maaşlarını Ayın 2. günde Doğum tarihleri 38–40 arasında olanlar maaşlarını Ayın 3. günde Doğum tarihleri 41–43 arasında olanlar maaşlarını Ayın 4. günde Doğum tarihleri 44–99 arasında olanlar maaşlarını Ayın 5. gündemaaşlarını alırlar. Emekli Sandığı maaş ödeme tarihi cumartesi gününe rastlayan grubun ödemesi cuma, pazar gününe rastlayan grubun ödemesi ise pazartesi günkü grup ile birleştirilerek yapılmaktadır. 

BAĞ-KUR EMEKLİ MAAŞI ÖDEME GÜNLERİ HANGİ TARİHLERDE? 

Bağ-Kur’dan emekli olanların emekli maaşları tahsis numaralarının son rakamlarına göre ödemelerini alırlar. Emekli maaşı cumartesi gününe gelenlerin ödemeleri cuma günü, Pazar gününe gelenlerin ödemeleri ise Pazartesi günkü gruba dahil edilerek verilmektedir. İşte ödeme günleri listesi: Tahsis numarasının son rakamı 9, 7 ve 5 olanlar her ayın 25’inde Tahsis numarasının son rakamı 3,1 olanlar her ayın 26’sında Tahsis numarasının son rakamı 8, 6 ve 4 olanlar her ayın 27’sinde Tahsis numarasının son rakamı 2 ve 0 olanlar her ayın 28’inde emekli maaşlarını alırlar. 

SSK EMEKLİ MAAŞLARI ÖDEME GÜNLERİ 

SSK emeklisi vatandaşlar, emekli maaşlarını tahsis numarasına göre belirlenen günlerde alırlar. İşte o günler: Tahsis numarasının son rakamına göre; – 9 olanlar her ayın 17’sinde, – 7 olanlara her ayın 18’inde, – 5 olanlara her ayın 19’unda, – 3 olanlara her ayın 20’sinde, – 1 olanlara her ayın 21’inde, – 8 olanlara her ayın 22’sinde, – 6 olanlara her ayın 23’ünde, – 4 olanlara her ayın 24’ünde, – 2 olanları her ayın 25’inde, – 0 olanlara her ayın 26’sında ödeme alırlar. Tahsis numarası; SGK tarafından emekli maaşı bağlanan kişileri tek bir numara aracılığıyla takip edebilmek adına belirlenmiş numaradır. Emekli tahsis numaranızı öğrendikten sonra son rakamına bakarak emekli maaşınızı hangi gün alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Kamu kurumlarında gerçekleştirilen pek çok işlemi online olarak yapabilme fırsatı sunan e Devlet, tahsis numarasının da öğrenilmesini kolaylaştırıyor. (Takvim)

Denizli Oto Ekspertiz