Emlak Bankası 4 modelde kentsel dönüşüm kredisi sunuyor | intHaber.com
Güncel

Emlak Bankası 4 modelde kentsel dönüşüm kredisi sunuyor

Emlak Bankası 4 modelde kentsel dönüşüm kredisi sunuyor

2019 Mart döneminde katılım bank özelliğiyle faaliyetlerine yeniden başlayan Emlak Bankası, 2 yılık süreçte gayrimenkul sektörüne önemli katkılar yaptı. Emlak Bank’ın Türkiye genelindeki şube ağı da bu süreçte genişledi.

Emlak Bank son olarak Nisan ayının ilk haftasında İstanbul Sultançiftliği, Manisa, Denizli ve Konya Kobisan şubelerini hizmete açtı. Böylelikle Emlak Bank’ın Türkiye genelinde toplam 62’nci hizmet noktası açılmış oldu.

Emlak Bank’ın 2021 yılı sonunda Türkiye genelinde 100 şube ile hizmet vermeyi hedeflediği belirtildi. Emlak Bank, şu ana kadar İstanbul’da 28 adet şube ile hizmet veriyor.

Emlak Bankası 4 modelde kentsel dönüşüm kredisi sunuyor

“EKONOMİYE KATKI SUNMAYI ÖNEMSİYORUZ”

Emlak Bank’ın müşterilere bulundukları lokasyonlarda ulaşmayı, yerel ekonomiye ve istihdama katkı sunmayı önemsediğini belirten Emlak Katılım Bankası Genel Müdürü Nevzat Bayraktar, bu hedef doğrultusunda şube ağlarını genişletmeyi ve sektörde yeni ürün ve hizmetler geliştirmek suretiyle farklılaşmayı sürdüreceklerini dile getirdi.

Yeni şube açılışlarıyla ilgili konuşan Bayraktar, “İnsanı odağına alan, sürdürülebilir bir hizmet modeli anlayışı ile yaptığımız tüm çalışmalarda katılım bankacılığı etik ilke ve uygulamaları doğrultusunda hizmet üretiyoruz. Dört şubemizin de ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

KENTSEL DÖNÜŞÜME ÖNEMLİ DESTEK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde tüm Türkiye’de kentsel dönüşüm seferberliği yaşanıyor. Bu sürece Emlak Bank da sunduğu kentsel dönüşüm kredisiyle destek veriyor.

Emlak Bank, riskli yapılarda hayat süren vatandaşlara güvenli ve modern binalarda oturmalarını sağlamak için yeni finansman çözümleri geliştirdi. Bu bağlamda Emlak Bank tarafından, “Güçlendirme, Yerinde Birebir Dönüşüm (Emsal Artışı Olmayan), Yerinde Dönüşüm (Emsal Artışı Olan) ve Alansal Dönüşüm” olmak üzere adet farklı kentsel dönüşüm finansmanı sunuluyor. Bu finansman modellerinde 120 aya kadar vade imkanı bulunuyor. Ayrıca konut için azami 200 bin TL ve güçlendirme için azami 80 bin TL ve yıllık kar payı oranı üzerinden 400 baz puan devlet desteği yer alıyor.