Emlak Bankası'ndan gayrimenkul sektörüne katkılar devam ediyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

Emlak Bankası’ndan gayrimenkul sektörüne katkılar devam ediyor

Emlak Bankası'ndan gayrimenkul sektörüne katkılar devam ediyor

Faaliyetlerine yeniden başlayan Emlak Katılım Bankası, gayrimenkul sektörüne çözüm odaklı projeler sunmaya devam ediyor.

Bankadan son olarak ‘Bina Tamamlama Sigortası‘nın sunulmaya başlandığı duyuruldu.

Deprem ülkesi olan Türkiye’de kentsel dönüşüm süreci büyük önem taşıyor. Bu sürece katkıda bulunmak için çalışmalarını sürdüren Emlak Bank, hem inşaat firmalarını hem de konut sahibi olacakları korumak adına Türkiye Sigorta ile bir işbirliği yaptı.

SİGORTANIN DETAYLARI

Emlak Bankası’ndan ‘Bina Tamamlama Sigortası’ olarak duyurulan yeni uygulama, ön ödemeli konut veya kentsel dönüşüm projelerinde tüketicilerin yapmış oldukları ödemeleri teminat altına almayı hedefliyor. Hizmet kapsamında inşaat müteahhidinin sorumluluklarını yerine getiremediği zaman sigorta devreye girerek şirketi konut projesini tamamlama veya o güne kadar yapılan tüm ödemeleri konut alıcısına geri ödeyebilme imkanı sunacak.

HEM FİRMALARI HEM KONUT SAHİPLERİNİ KORUYACAK

Bina Tamamlama Sigortası hakkına bilgiler veren Emlak Katılım Genel Müdürü Nevzat Bayraktar, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ‘Kentsel Dönüşüm Seferberliği’ projesine paralel olarak ülkemizde birinci öncelikli konular arasında yer alan depremlerde, en az kayıp ve hasar için yapılan acil dönüşüme katkı sağlayacak önemli bir ürünü hizmete sunuyoruz. Bina Tamamlama Sigortası ürünümüz üzerinde uzun zamandır çalıştığımız hem inşaat şirketlerimize hem de alıcıya büyük fayda ve güven sağlayacak bir ürün. Bina Tamamlama Sigortası hem inşaat firmalarını hem konut sahibi olacakları koruyan bir sigorta ürünüdür. Bu ürünle, inşaat firmaları yasal sorumlulukları olan bir teminata, banka finansmanı tüketmeden ve teminat mektubu almadan ulaşabiliyor iken tüketicilerin de ödemeleri teminat altına alınmış oluyor” ifadelerini kullandı.

Emlak Bankası'ndan gayrimenkul sektörüne katkılar devam ediyor