Emlak Bank'ın İzmir'deki yeni şubesi Gaziemir ilçesinde hizmet vermeye başladı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakGüncel

Emlak Bank’ın İzmir’deki yeni şubesi Gaziemir ilçesinde hizmet vermeye başladı

Emlak Bank'ın İzmir'deki yeni şubesi Gaziemir ilçesinde hizmet vermeye başladı

2019 yılında katılım bankası olarak yeniden faaliyetlere başlayan Emlak Katılım Bankası’nın bu tarihten sonra Türkiye ekonomisine, gayrimenkul sektörüne ve istihdama önemli katkılar sunduğu görüldü.

Türkiye genelinde şube ağını genişletme çalışmalarını da sürdüren Emlak Bankası, İzmir’deki ikinci şubesini Gaziemir ilçesinde hizmete açtı. İzmir’de sanayinin ve yapılaşmanın hızla geliştiği Gaziemir bölgesinde Emlak Bankası’nın faaliyetleri başladı.

Yapılan bilgilendirmeye göre, Gaziemir’deki şubenin de hizmete açılmasıyla Emlak Bankası’nın Türkiye genelindeki şube sayısı 66 oldu. Bu sayının önümüzdeki aylarda daha da artması bekleniyor.

“SEKTÖRDE FARKLILAŞMAYI SÜRDÜRECEĞİZ”

Gaziemir şubesi açılışı hakkında açıklamalarda bulunan Emlak Katılım Bankası Genel Müdürü Nevzat Bayraktar, yerel ekonomiye ve istihdama katkı sunmayı önemsediklerini belirterek, “Bu hedef doğrultusunda şube ağımızı genişletmeyi ve sektörde yeni ürün ve hizmetler geliştirmek suretiyle farklılaşmayı sürdüreceğiz. İnsanı odağına alan, sürdürülebilir bir hizmet modeli anlayışı ile yaptığımız tüm çalışmalarda katılım bankacılığı etik ilke ve uygulamaları doğrultusunda hizmet üretiyoruz. Son yıllarda sanayinin ve ticaretin geliştiği bir bölge olan İzmir ilimizin Gaziemir ilçesinde açtığımız yeni şubemizin ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

KENTSEL DÖNÜŞÜME DESTEK

Emlak Bankası’nın gayrimenkul sektörü için farklı finansman modelleri sunduğu biliniyor. Bu modeller arasında kentsel dönüşüm çalışmaları için ‘Bina Tamamlama Sigortası’ ile vatandaşların ödemeleri teminat altına alarak inşaat sektörünün güvenli ve sürdürülebilir büyümesine önemli katkı sağlanmak hedefleniyor. İzmir’de kentsel dönüşüm çalışmaları ise büyük önem taşıyor.

Emlak Bank'ın İzmir'deki yeni şubesi Gaziemir ilçesinde hizmet vermeye başladı