Emlak Katılım Bankası'nın yükselişi 2021 yılının ilk yarısında da sürdü | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EkonomiEmlak

Emlak Katılım Bankası’nın yükselişi 2021 yılının ilk yarısında da sürdü

Emlak Bank'ın açılışından bu yana yükselişi görüldü
2019 yılında katılım bankası olarak yeniden faaliyetlere başlayan Emlak Katılım Bankası’nın gayrimenkul sektörüne önemli katkılar sunduğu görüldü. Öte yandan Emlak Bank’ın açılışından bu yana yükselişi görüldü.

Aktarılan bilgilere göre, Emlak Katılım Bankası’nın 2021 yılı ikinci çeyreğinde şubeleşme ve finansal yapısını güçlendirmeye devam etti. Yılın ilk 6 ayında 15 şube daha açarak toplamda 65 şubeye ulaşan Emlak Bank’ın personel sayısı da geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 100 artış gösterdi.

FİNANSAL ÇÖZÜMLER ÜRETİLMEYE DEVAM EDİLECEK

Türkiye’nin gücüne güç katmak için azimle çalışmaya ve finansal çözümler üretmeye devam edeceklerini belirten Emlak Katılım Bankası Genel Müdürü Nevzat Bayraktar, “Bir önceki yılın Haziran ayı ile karşılaştırdığımız zaman bankamızın toplanan fonları yüzde 104 artış ile 18,2 milyar TL olurken, kullandırılan fon tutarımız ise yüzde 78 artış ile 14,8 milyar TL olarak gerçekleşmiştir. Bankamız 30 Haziran 2021 tarihi itibariyle 24,3 milyar TL aktif büyüklüğe ulaşmıştır. İkinci çeyrek sonunda toplam gayri nakdi kredilerimiz de 4,5 milyar TL olurken dönem karımız da bir önceki yıla göre yüzde 104 artış sağlayarak 19,6 milyon TL olmuştur. Bu süreçte aldığımız aksiyonlarla, istikrarlı şekilde büyümeye devam ederek gerek şubeleşme gerekse finansal yapı anlamında güçlendik” ifadelerini kullandı.

SEKTÖR İÇİN ÖNEMLİ PROJELER SUNULUYOR

Gayrimenkul sektörüne önemli katkılar sunan Emlak Katılım Bankası, müşterilerine ‘Bina Tamamlama Sigortası’, ‘Kentsel Dönüşüm Finansman Çözümleri’, ‘Tapu Güvenilir Hesap Uygulaması’ gibi önemli finansman modelleri sunuyor.

Emlak Bank'ın açılışından bu yana yükselişi görüldü
Denizli Oto Ekspertiz