Emlak Konut'un İstanbul Sarıyer'deki arsası, düzenlenen ihaleyle satıldı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

Emlak Konut’un İstanbul Sarıyer’deki arsası, düzenlenen ihaleyle satıldı

Emlak Konut'un İstanbul Sarıyer'deki arsası, düzenlenen ihaleyle satıldı

İstanbul Avrupa Yakası Sarıyer ilçesine bağlı Ayazağa bölgesinde Galatasaray Spor Kulübü’nün stadyumu olan Ali Sami Yen Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’na komşu olan arsa, Emlak Konut GYO tarafından düzenlenen ihale sonrası DAP Yapı’ya satıldı.

Hürriyet’te yer alan habere göre, Emlak Konut’un söz konusu arsasına ihalede 4 teklif geldi. İhalede, DAP Holding iştiraklerinden olan Eltes İnşaat en yüksek teklifi verdi. Firma, proje toplam geliri olarak 3 milyar 111 milyon TL teklif verirken Emlak Konut’a 1 milyar 244 milyon TL ödeyeceğini taahhüt etti.

İstanbul’un önemli bölgeleri arasında gösterilen eski polis lojmanlarının bulunduğu söz konusu arsada konut ve ticari ünitelerin inşa edileceği bir projenin hayat bulması bekleniyor.

DEVASA ALAN

Dap Yapı tarafından söz konusu arsanın satın alınmasına yönelik yapılan açıklamada 100 bin metrekare büyüklüğe sahip arazide, 50 bin metrekarelik dev koru ve yeşil alan yer aldığı belirtilirken, “Belgrad Ormanı manzaralı ve İstanbul Teknik Üniversitesi’ne yakın mesafede bulunan Levent arazisi, aynı zamanda Fatih Sultan Mehmet Köprüsü gibi şehir içi ulaşım akslarının tam merkezinde olmasıyla da dikkat çekiyor” ifadelerine yer verildi.

“ÇOK FARKLI BİR PROJEYE İMZA ATACAĞIZ”

Emlak Konut ihalesine çok özel bir şekilde hazırlandıklarını kaydeden DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Avrupa Yakası’nın en değerli merkezi noktalarından birinde proje geliştireceğimiz için çok mutluyuz. Bu zamana kadar birçok özel projeyi hayata geçirdik. Levent’te yine DAP Yapı ayrıcalığıyla çok farklı bir projeye imza atacağız. İhalesini kazandığımız arazisi, lokasyonu itibarıyla, önemli ulaşım ve ticaret akslarının kesişim noktasında yer alıyor. Tüm bunların yanında sosyal ve kültürel anlamda da değerli bir konumda bulunuyor” şeklinde konuştu.

DAP Yapı’nın gelecek planlarından da bahseden Yılmaz, “Deyim yerindeyse toprağa şekil veriyor, şehrin vitrinini nakış gibi işliyoruz. Bu açıdan, Levent’teki arazimizde de çok özel bir projeyi İstanbullular ile buluşturacağımızın sözünü şimdiden verebilirim. Türkiye’nin potansiyeline yürekten inanıyoruz, yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Geleceğimizi daha güzel yapmak adına gece-gündüz demeden var gücümüzle çalışıyoruz. İstanbul’a ve ülkemize anıt eserler, sembol binalar kazandırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Emlak Konut'un İstanbul Sarıyer'deki arsası, düzenlenen ihaleyle satıldı