Emlak Konut'un İstanbul'daki yeni çalışması olan Florya Evleri projesinde detaylar belli oldu. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakEmlak Projeleri

Emlak Konut’un İstanbul’daki yeni çalışması olan Florya Evleri projesinde detaylar belli oldu.

Florya Evleri
Florya Evleri

İstanbul’un Bakırköy ilçesinde Atatürk Havalimanı’na komşu durumda eski polis okulu arazisi için Emlak Konut, geçmiş dönemlerde iki defa ihale düzenlemiş, her iki ihale de istenen değeri bulmadığı gerekçesiyle iptal edilmişti.

İstanbul’un değerli arazileri arasında gösterilen bölgede Emlak Konut GYO tarafından Florya Evleri adında proje geliştireceği bildirildi. Söz konusu projede ön satış dönemi başlarken proje, Emlak Konut’un “Hayallerini Erteleme Türkiye” kampanyasına da dahil edildi.

Florya Evleri projesinde 182 adet daire, 60 adet villa ve 12 adet ticari ünite inşa edilecek. Projedeki daireler 2+1, 3+1 ve 4+1 konut tipi seçeneklerini taşıyacak. Öte yandan projenin tamamlanması sonrası değeri 1 milyon 456 milyon TL seviyesini bulacak.

Florya Evleri
Florya Evleri

RUHSATI ALINDI

Florya Evleri projesinin yapı ruhsatının alındığı Emlak Konut tarafından Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirildi. Yapılan açıklamada, “İstanbul İli, Bakırköy İlçesi, Şevketiye Mahallesi, 1242 Ada 2 Parselde yer alan 242 adet konut ve 12 adet ticari üniteden oluşan 254 adet bağımsız bölüme ait Yapı Ruhsatları 19.06.2020 tarihinde alınmıştır” ifadeleri kullanıldı.

CAZİP FIRSATLAR SUNULDU

Emlak Konut’un “Hayallerini Erteleme Türkiye” kampanyasına dahil edilen Florya Evleri projesinde yatırımcılara cazip fırsatlar sunuldu. Projede yüzde 5 peşinatla konut sahibi olma imkanı sağlanırken taksit ödemelerine 2 yıl sonra başlama ve yüzde 0.69 faiz oranıyla 180 ay vadeli ödeme planı hazırlanıyor.

Florya Evleri projesindeki konutların metrekare satış fiyatının 18 bin TL seviyesinden başladığı, ticari ünitelerin ise 25 bin TL seviyesinden başladığı öğrenildi. 68 bin metrekarelik arazide hayat bulacak projenin 46 bin metrekaresi ticaret ve konut, 7 bin metrekaresi özel eğitim tesisi alanı, 15 bin metrekaresi ise park alanı olarak ayrıldı.