En iyi 'Krampon Çeşitleri'ni www.lescon.com.tr bulabilirsiniz | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Spor

En iyi ‘Krampon Çeşitleri’ni www.lescon.com.tr bulabilirsiniz

En iyi 'Krampon Çeşitleri'ni www.lescon.com.tr bulabilirsiniz

Krampon genelde futbolcuların tercih ettiği ayakkabı çeşididir. Halı saha ve futbol sahalarında kullanılır. Futbol oynarken spor ayakkabılara göre daha dayanıklıdır. Sahaya göre krampon seçimi de çok önemlidir.

Krampon Seçimleri Nasıl Yapılmalıdır?

Mesela çim sahada birbirine yakın, geniş ve kısa çivileri olan kauçuk tabanlı krampon tercihi yapılabilir. Toprak zemin üzerinde bulunan gerçek çim sahada oynayan sporcular için tercih edilen krampon modeli yumuşak ve ince üst yüzey deri bulunmalıdır.  

Gerçek çim sahada yüksek tutuş önemlidir. Bu yüzden krampon çivileri uzun ve sert olmalıdır. Oynanacak zemin çamurlu olması sakatlanmayı arttırır. Bu durumda kaymayı önleyen modelleri tercih etmeniz daha doğru ve sağlıklı olacaktır. Krampon tercihlerinde önem taşıyan bir diğer nokta da oynayacağınız mevkidir. Defans oyuncusu için dayanıklılık önemli iken, savunma ve hücum yapan orta saha oyuncularının kontrolü ve topa hâkimiyetleri üst düzeyde olması gerekir. Kramponunuzu bu seçeneklere göre seçerseniz başarınız daha da artacaktır. https://www.lescon.com.tr/krampon/ adresinden alışverişlerinizi yapabilirsiniz.