" Enflasyonla Mücadelede Birlikten Berekete " Programı.. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EkonomiGüncelSiyaset

” Enflasyonla Mücadelede Birlikten Berekete ” Programı..

"Enflasyonla Mücadelede Birlikten Berekete" Programı..

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, enflasyonla mücadele toplantılarının ilkini gıda üreticileriyle yaptı. “Enflasyonla Mücadelede Birlikten Berekete” programı kapsamında; yem, yumurta, kırmızı ve beyaz et üreticisi firmaların temsilcileriyle bir araya geldi.

"Enflasyonla Mücadelede Birlikten Berekete" Programı..

Temel gıda maddelerindeki KDV indirimlerinin bazı fırsatçıların etkisiyle etiketlere yansıtılmaması da gündeme geldi.

Bakan Nebati, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada “Fiyatların istikrara kavuşması için hep birlikte var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“Cesur adımlar atması konusunda mutabık kaldık”

Peki, yem, yumurta, kırmızı ve beyaz et fiyatlarında indirime gidilecek mi? Bakan Nebati bu yönde sinyal verdi. “KDV indirimlerine ek olarak firmaların fiyat politikalarında cesur adımlar atması konusunda mutabık kaldık.” açıklamasını yaptı.

Bakan Nebati; gıda toptancıları, şeker, yağ, süt ve peynir üreticilerinin yanısıra, hazır giyim, beyaz eşya, mobilya sektörlerinin temsilcileri ile de toplantı yaptı. Fiyatlamalarda olağan dışı artışlara müsamaha göstermeyeceklerini vurguladı.

Konut sektörüyle toplantı pazartesi günü

Sektör temsilcileri ile toplantılar sürecek. Bakan Nebati, Pazartesi günü de konut sektörü temsilcileriyle bir araya gelecek. Açıklanan konut finansman paketlerinin ardından konut ve inşaat sektöründeki son durum ele alınacak. Fiyatlarda fırsatçılık yapanlara karşı alınacak önlemler masada olacak.

Haber Kaynak: trthaber.com