Erzurum Palandöken Belediyesi, ihale yoluyla arsa satışı yapacak | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakGüncel

Erzurum Palandöken Belediyesi, ihale yoluyla arsa satışı yapacak

Erzurum Palandöken Belediyesi, ihale yoluyla arsa satışı yapacak

Erzurum’un Palandöken ilçesinde yer alan arsalar için gayrimenkul satış ihalesi düzenlenecek. Mülkiyeti Palandöken Belediyesi’ne ait olan arsalar için toplam 23 milyon 343 bin 705 TL satış bedeli belirlendi.

Yapılan bilgilendirmeye göre söz konusu ihale, 26 Ekim 2021 günü Palandöken Belediye Binası Belediye Encümen Salonunda düzenlenecek.

Satışa sunulan arsaların tamamı ticari+konut alanı imar durumunu taşıyor. Arsaların ihaledeki satışı tek tek gerçekleştirilecek.

ARSALARIN ÖZELLİKLERİ

Palandöken Osman Gazi Mahallesi’nde 3 adet arsa satışa sunuldu. Bu arsaların büyüklükleri 3 bin 800 metrekare olarak belirtildi. Arsalar için ihalede 6 milyon 632 bin TL muhammen bedel belirlenirken 198 bin TL geçici teminat tutarı talep ediliyor.

Solakzade Mahallesi’nde ise 1 adet arsa yer alıyor. Bin 723 metrekare büyüklüğe sahip bu arsa için 3 milyon 446 bin TL muhammen bedel belirlendi. Bu arsa için 103 bin TL geçici teminat talep ediliyor.

KAPALI TEKLİF SUNULACAK

Palandöken Belediyesi tarafından ihaleye ilişkin yapılan bilgilendirmeye göre ihale, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 17, 35/a ve 40’ıncı maddelerine göre kapalı teklif usulü ile düzenlenecek. Öte yandan 13-14-15 numaralı parseller taksitli olarak, diğer parselin peşin olarak satılacağı belirtildi.

İhaleye katılacaklardan kanuni ikametgah belgesi, nüfus cüzdanının aslı veya fotokopisi, vekaleten katılım varsa noter tasdikli vekaletname, geçici teminatın yatırıldığını gösteren belge gibi birçok belge talep ediliyor. İhaleye ilişkin detaylı bilgilere Palandöken Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü aracılığıyla ulaşılabilir.

Erzurum Palandöken Belediyesi, ihale yoluyla arsa satışı yapacak