Erzurum Palandöken'de ihale yoluyla arsa satışı yapılacak | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakGüncel

Erzurum Palandöken’de ihale yoluyla arsa satışı yapılacak

Erzurum Palandöken'de ihale yoluyla arsa satışı yapılacak
Mülkiyeti Palandöken Belediyesi’ne ait olan ve Palandöken sınırlarında bulunan 7 adet arsa satışa sunuldu. Arsalar için düzenlenecek ihalede, Yakutiye ilçesinde bulunan 5 adet arsanın satışı da yapılacak.

Palandöken Belediyesi’nden ihaleye ilişkin yapılan bilgilendirmede, ihalenin 10 Ağustos 2021 günü Palandöken Belediyesi Encümen Salonunda yapılacağı kaydedildi.

İhalede arsaların satışı tek tek gerçekleştirilecek. Öte yandan tüm arsalar için toplam 75 milyon 975 bin 685 TL satış bedeli belirlendi.

ARSALARIN ÖZELLİKLERİ

Palandöken ilçesinde satışa sunulan arsalar Avni Ulaş Mahallesi’nde bulunuyor. Arsalardan 6’sı ticari alan+konut alanı imar durumunu taşırken 1’i konut alanı imar durumunu taşıyor. Arsaların büyüklükleri 3 bin ile 3 bin 800 metrekare arasında değişiyor. İhaledeki muhammen bedelleri ise 7 milyon 579 bin TL ile 8 milyon 527 bin TL arasında değişiyor.

Yakutiye ilçesinde satışa sunulan 5 adet arsa ise Murat Paşa Mahallesi’nde bulunuyor. Tamamı ticari konut alanı imar durumunu taşıyan arsaların fiyatları, 4 milyon 908 bin TL ile 5 milyon 086 bin TL arasında değişiyor.

AÇIK TEKLİF SUNULACAK

Satışa sunulan arsalar için yapılacak ihalede yatırımcılar açık teklif sunacak. İhaleye katılacaklardan nüfus cüzdanı belgesi, ikametgah belgesi, vekaleten katılım varsa noter tasdikli vekaletname gibi bazı belgeler talep ediliyor.

Satışa sunulan arsalar ve ihaleye dair tüm detayların Palandöken Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü aracılığıyla ulaşılabileceği belirtildi.

Erzurum Palandöken'de ihale yoluyla arsa satışı yapılacak