Erzurum'da hayata geçirilecek deprem konutları için temel atıldı | intHaber.com
Emlakİnşaat

Erzurum’da hayata geçirilecek deprem konutları için temel atıldı

Erzurum'da hayata geçirilecek deprem konutları için temel atıldı

Haziran 2020 döneminde Bingöl’de meydana gelen 5,7 büyüklüğündeki deprem, Erzurum’un Çat ilçesinde de birçok yapıda yıkıcı etki yaratmıştı. Depremden sonra vatandaşların mağdur olmaması için çalışma başlatılmıştı.

AA’nın aktardığı habere göre, Erzurum Çat’ta depremden etkilenen vatandaşlar için hayata geçirilecek 575 konut ve 443 adet ahır için temel atma töreni düzenlendi.

Erzurum'da hayata geçirilecek deprem konutları için temel atıldı

DOĞA DOSTU KONUTLAR

Çat’taki hayata geçirilecek deprem konutlarının temel atma törenine katılan Erzurum Valisi Okay Memiş, hayata geçirdikleri konutların geri dönüşüm özellikleriyle ‘doğayla dost’ şeklinde de bilinen çelik konstrüksiyondan inşa edildiğini aktardı.

KISA ZAMANDA BİTİRİLMESİ HEDEFLENİYOR

Çalışmalar hakkında konuşan Erzurum Valisi Okay Memiş, “Bu konutlar çok kısa zamanda yapılacak. Kış şartlarına uygun olan konutlar, alt yapısıyla vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarına da cevap verecek. Burada eskisinden çok daha güzel ve daha yaşanabilir bir yerleşim yeri yapacağız. Ahırlar ile çelik konstrüksiyondan yapılacak konutlarımızın daha önceden de uygulamalarını gördük” şeklinde konuştu.

Yeni konutlar için kafalarında soru işareti barındıran vatandaşları bizzat diğer deprem konutlarını gezdirdiklerinden bahseden Memiş, “Kafalarında tereddüt olan bazı vatandaşlarımız, bizzat Erzurum AFAD İl Müdürü Selahattin Karslı ve Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar ile Malatya’ya gidip önceden yapılan konutları inceledi. Döndüklerinde konutlara hayran kaldıklarını dile getirdiler” ifadelerini kullandı.