Esenyurt'ta Özel harekat alarma geçti! Kılıçlar çekildi, Silahlar patladı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Esenyurt’ta Özel harekat alarma geçti! Kılıçlar çekildi, Silahlar patladı

Esenyurt’ta Özel harekat alarma geçti! Kılıçlar çekildi, Silahlar patladı

İstanbul Esenyurt’ta ellerinde silah ve kılıçlarla sokaklarda olan 15 kişilik gruptan kaçan kişi bir binaya sığınmak zorunda kaldı.

Olay, saat 15.30 sularında Piri Reis Mahallesi, 2270 Sokak’ta oldu. İddia edilene göre, ellerinde kılıç ve silahlar olan yaklaşık 15 kişilik bir grup, henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı bir kişiyi kovalamaya başladı. Kovalamaca esnasında şüphelilerden elinde pompalı olan bir kişi ateş açmaya başladı. Saldırganlardan kaçan kişi ise bir binaya sığınmak zorunda kaldı. Mahalle sakinleri kaçan kişiyi korumak için evlerine alırken, saldırganlar binanın içine girdi ve kapıları kırmaya çalıştı. Mahalle sakinlerinin saldırganlara karşı koyması üzerine kavga çıktı.

Özel harekat geldi

Olay yerine özel harekatında dahil olduğu çok sayıda polis sevk edildi. Polislerin gelmesi sonrası saldırganlar kaçmaya başladı. Polis kaçan saldırganlardan iki kişiyi yakalarken, boş bir arazide kavgada kullanılan pompalı tüfeği bulundu.

Kaçan kişiyi binaya alanlardan biri, ”Biz balkondaydık. Pompalıyla ateş ederek çocuğu kovalamaya başladılar. Biz balkondan seslendik ‘Binaya gel’ diye. Kurtaralım diye biz onu binaya aldık. Eğer biz o çocuğu binaya almasaydık öldürülmüştü. Biz içeriye aldık diye binaya saldırıp kapıları kırmaya teşebbüs ettiler. Komşularımızı darp ettiler. Bildiğiniz pompalıyla saldırıya uğradık” dediler.

Esenyurt’ta Özel harekat alarma geçti! Kılıçlar çekildi, Silahlar patladı
Denizli Oto Ekspertiz