Eskişehir Şehir Hastanesinin 1 bölümü koronavirüsle mücadeleye ayrıldı . | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
GüncelSağlık

Eskişehir Şehir Hastanesinin 1 bölümü koronavirüsle mücadeleye ayrıldı .

333 bin 303 metrekarelik kapalı alanda sağlık hizmetlerine devam eden Eskişehir Şehir Hastanesi’nde 254 poliklinik, 636 oda, 1081 yatak kapasitesi, 152 yoğun bakım yatağı, 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri ve 38 ameliyathane bulunuyor.

361 hekim ve 1599 yardımcı sağlık personelinin görev yaptığı Eskişehir Şehir Hastanesi’nde 1 blok salgınla mücadele kapsamında Kovid-19 hastaları için ayrıldı. Bloktaki 200 hasta odası ve 50 yoğun bakım yatağı koronavirüs hastalarının tedavisinde kullanılacak.

Hastanenin salgın hastalıkla mücadelede kent ve bölgedeki iller için önemli olduğunu belirten Eskişehir Şehir Hastanesi Başhekimi Yaşar Bildirici; “Süreç başlamadan kendi iç dinamiklerimizle ve Valimiz Özdemir Çakacak koordinasyonunda yürütülen pandemi planlarıyla sürecin simülasyonunu yapmıştık. Bu simülasyon da hızla harekete geçirildi. Kovid-19 sürecini yönetmek üzere 6 bloğumuzdan birini bağımsız olarak sadece bu hastaların yönetimine açtık. Hem fiziksel hem teknolojik altyapısıyla hem de personeliyle bu hastalarımızın hizmetine sunuldu. Burada yaklaşık 200 hasta odamız, 50 civarında yoğun bakım yatağımız izole edildi ve sadece bu hastalarımıza hizmet veriyor. Kovid-19 pozitif hastalar için ayrılıp, izole edilmiş, diğer ameliyathanelerden bağımsız ameliyathane olanağımız var. Doğumhanelerimizden bazılarını olası pozitif hastalarımız için dizayn ettik. Eskişehir Şehir Hastanemiz bu süreci yönetmek için hazır.” dedi.