Eskişehir Sivrihisar'da yeni sosyal konutlar inşa edilecek | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakToki

Eskişehir Sivrihisar’da yeni sosyal konutlar inşa edilecek

Eskişehir Sivrihisar'da yeni sosyal konutlar inşa edilecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Eskişehir’de hayata geçireceği yeni sosyal konut projesinin ihalesini gerçekleştirdi.

Türkiye genelinde bu yıl için 100 bin sosyal konutu projelendiren TOKİ, gelecek yıl için de 100 bin sosyal konutun hayata geçirileceğini duyurdu.

Eskişehir’in Sivrihisar ilçesine bağlı Kurşunlu Mahallesi’nde hayata geçirilecek yeni projede toplam 209 konut inşa edilecek. Bugün ihalesi gerçekleştirilen projede teklifler online olarak alındı.

ÇALIŞMALAR 2021’DE BAŞLAYACAK

TOKİ Eskişehir Sivrihisar projesi kapsamında vatandaşlara nitelikli bir yaşam alanı da sunulacak. Proje kapsamında alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri de yapılacak. Aynı zamanda çok sayıda sosyal donatı hayata geçirilecek.

Projede inşaat çalışmalarının ihaleyi kazanan firmaya yer tesliminin yapılmasıyla başlaması bekleniyor. Projedeki konut fiyatları, ödeme seçenekleri, kura takvimi, teslim tarihi, proje görselleri gibi konularda resmi bilgilerin önümüzdeki aylarda TOKİ tarafından kamuoyuyla paylaşılması bekleniyor.

ADANA’DA KURA HEYECANI YAŞANDI

TOKİ Adana Sarıçam projesinde satışa sunulan 15 adet konut için kura çekimi yapıldı. Noter huzurunda yapılan kura çekimiyle projede hak sahipleri belirlenmiş oldu. Hak sahibi olmayı kazanan vatandaşlar için sözleşme ve ödeme dönemi de başlamış oldu.

Projede 2+1 ve 3+1 tipte konutlar satışa sunulmuştu. Konutların fiyatları 205 bin TL ile 288 bin TL arasında değişiyor. Yatırımcılara yüzde 25 peşinatla konut sahibi olma şansı sunulurken 120 ay vadeli ödeme seçenekleri de hazırlanıyor.

Eskişehir Sivrihisar'da yeni sosyal konutlar inşa edilecek