EYT sorunu!, EYT ile ilgili bir düzenleme yapılacak mı! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EkonomiGüncel

EYT sorunu!, EYT ile ilgili bir düzenleme yapılacak mı!

Gündem, EYT ile ilgili bir düzenleme yapılacak mı!

Son zamanların en popüler başlığı haline geldi EYT, öyle ya buradan gelecek mutlu haberi bekleyen milyonlar var. Önceleri mitinglerde ses çıkarmaya çalışan bir grup, sonralarında ise muhalif partilerin vaadi, evet artık gelinen noktada ise hükümetin sözü! Hatırlayacaksınız 2021 sonunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı da dahil olmak üzere hükümet kanadından bazı yetkililer EYT sorunun çözüleceğini açıkladı.

Sonlarda ise enflasyon, asgari ücret zammıydı, dolardı, kurdu derken arada kaynadı. 2022 Yılına geldiğimizde ise AK Parti Grup Başkanvekili bir televizyon programında EYT sorunun 2022 yılı içerisinde çözüleceğini belirtti. Ancak önceliklerinin 3600 ek gösterge olduğunu sonrasında ise EYT’ye ilişkin çalışmaların bakanlık tarafından açıklanacağını belirtti.

Yıllardır bekleyen milyonlar bu defa haklarını alabilecek gibi. Hep birlikte yıl sonuna doğru göreceğiz.

DOĞUM BORÇLANMASINDA MÜJDE BEKLEYEN ANNELER!

Mağduriyetleri kişisel olarak sevmemekteyim, en çok da mağdur edilen kesim annelerimizse. Erkek sigortalılara tanınan askerlik borçlanması şeklinde, annelerimiz de sigortalılıkları öncesi yapmış oldukları doğumları borçlanmak istiyor. Bu borçlanma ayrımcılığı anayasamızın eşitlik ilkesine de aykırı duruyor. Gelelim çalışmaların durumuna, ne yazık ki 2023 yılına kadar borçlanma müjdesi bekleyen annelerimize bir müjde gelmeyecek gibi. Tabi burada yine ipler hükümetin elinde, umarız ki 2023 yılına kadar sürpriz bir şekilde bu imkanlar sağlanır. Şahsen seçimlere kadar birçok sürprizle karşılaşacağımıza inancım tam. Müjdeler yılı gelecek yıl olabilir.

STAJ MAĞDURLARI, MAĞDUR MU KALACAK?

2023 Seçimlerine kadar önümüze birçok müjde paketi gelecek, olmaz dediklerimiz olacak gibi görünüyor. Ancak EYT sorununun çözüleceğini vadeden bir hükümetten ayrıca staj mağdurlarının sorunlarının çözülmesini beklemek hayal kurmak olur. Zaten staj mağdurlarının da büyük bir kısmını EYT’liler oluşturuyor. Açıkçası EYT gelirse, staj gelmez diyebiliriz.

haber kaynak: gazetevatan.com
Mert Nayır: info@sgk.com.tr

Gündem, EYT ile ilgili bir düzenleme yapılacak mı!