Eyyübiye Kentsel Dönüşüm Projesi'nde teslim tarihi belli oldu | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakKentsel Dönüşüm

Eyyübiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde teslim tarihi belli oldu

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. 4 etaptan oluşan projenin ilk etabında konut teslimlerinin 2021 yılında başlayacağı bildirildi.

Eyyübiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde toplamda 3 bin konut hayata geçirilecek. Projenin ilk etabında ise 367 konut ve 35 iş yeri inşa ediliyor. Öte yandan projenin 80 milyon TL yatırım değeriyle hayata geçirildiği belirtildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde ilçe belediyeler tarafından yürütülen kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmalarıyla, Türkiye genelinde doğal afetlere karşı güvenli ve yaşam standartlarının yüksek olduğu modern yaşam alanları kazandırılmak hedefleniyor.

TOKİ İLE İŞBİRLİĞİ

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, ilçede sürdürülen dev kentsel dönüşüm projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Akçamesçit bölgesinde başlatılan 1’inci etap çalışmasında incelemelerde bulunan Başkan Kuş, “İnşallah ilk etap önümüzdeki yıl bitiyor. İlk etap bitmeden meclisten yetki alıp, ikinci etap için de çalışmalara başlayacağız” diye konuştu.

Söz konusu kentsel dönüşüm projesinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile işbirliği yapıldığını aktaran Başkan Kuş, “İnşaatımız yavaş yavaş yükselmeye başladı. İnşallah 2021 yılının başlarında projemiz bitmiş olacak. Eyyübiye’de Kentsel Dönüşümün 1. Etabını tamamlamış olacağız. İnşallah önümüzdeki ay Meclisten alacağımız yetki ile Akçamesçit bölgemizde de başlatacağımız 2. Etapın çalışmalarının startını vereceğiz. Eyyübiye’yi hızlı bir şekilde kentsel dönüşümle tanıştıracağız ve kentsel dönüşümü başlatmış olacağız” şeklinde konuştu.