Fenerbahçe ve Galatasaray iki ara bir derede! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Spor

Fenerbahçe ve Galatasaray iki ara bir derede!

Başkan Ali Koç son açıklamasında yerli ve yabancı 3 hocayla görüştüklerini ve bir hocayla neredeyse anlaşma sağlamışken EURO 2020’nin ertelenmesi nedeniyle anlaşmanın sekteye uğradığını söylemişti. Başkan Ali Koç’un ismini vermediği teknik direktör ortaya çıktı.

Kötü gidişin ardından teknik direktör Ersun Yanal ile yollarını ayıran ancak hala yeni hocasını bulamayan Fenerbahçe için; Nenad Bjelica, Erol Bulut, Aykut Kocaman, Manuel Pellegrini ve Zlatko Dalic gibi isimler geçiyordu. Başkan Ali Koç son açıklamasında yerli ve yabancı 3 hocayla görüştüklerini ve bir hocayla neredeyse anlaşma sağlamışken EURO 2020’nin ertelenmesi nedeniyle anlaşmanın sekteye uğradığını söylemişti. Başkan Ali Koç‘un ismini vermediği teknik direktör ortaya çıktı. İşte Galatasaray detayı ve son gelişmeler…

Sezona şampiyonluk parolası ile başlayan Fenerbahçe, alınan kötü sonuçların ardından teknik direktör Ersun Yanal ile yollarını ayırmıştı. Corona virüsü nedeniyle lige verilen arada hoca arayışlarını sürdüren sarı-lacivertlilerde gündeme birçok isim gelmişti. Fotomaç’ın haberine göre Kanarya’da önceliğim Nenad Bjelica olduğu fakat Erol Bulut, Manuel Pellegrini ve Zlatko Dalic ile de temasların sürdüğü iddia edilmişti.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç da divan toplantısında 3-4 hoca ile görüştüklerini dile getirmişti. Koç açıklamasında, “Teknik direktör konusunda biz erteleme sürecinden önce de çalışmalarımız vardı. 3-4 hoca ile görüştük. Bir tanesiyle neredeyse el sıkışmışken EURO 2020’nin 2021’e atılmasıyla sekteye uğradık.” ifadelerini kullanmıştı. Ali Koç‘un el sıkışmaya yakın olduğunu belirttiği teknik direktör ortaya çıktı.

O HOCA MANCINI

“3-4 hoca ile görüştük. Biri ile el sıkışmışken Euro 2020’nin ertelenmesiyle sekteye uğradık” diyen Ali Koç‘un, anlaştığı ismin İtalya Milli Takımı’nı çalıştıran Mancini olduğu ifade edildi. Koç’un, “Türk futbolunu iyi bilen ya da çok çabuk adapte olabilecek” diye tanımladığı ismin Fenerbahçe’nin son şampiyonluğunu yaşadığı 2013-14 sezonunda G.Saray’ı çalıştıran Mancini olduğu kaydedildi.

İTALYA FEDERASYONU İZİN VERİRSE…
İtalya Milli Takımı ile EURO 2020 biletini alan ve koronavirüs pandemisi ortaya çıkmasaydı, turnuvadaki ilk sınavını Türkiye‘ye karşı verecek olan Mancini’nin, Fenerbahçe ile prensipte anlaştığı dile getirildi.

Kulübe yakın kaynaklar, 55 yaşındaki hocanın, bizzat Ali Koç ile görüşme yaptığı, bir transfer listesi sunduğu ve EURO 2020 sonrasında direkt Fenerbahçe ile sözleşme imzalayacağını öne sürdü. Ancak turnuva ertelenince görüşmeler sekteye uğradı. Ancak temaslar kesilmiş değil. İtalya Futbol Federasyonu izin verirse Roberto Mancini, yeni sezonda Kanarya’yı çalıştırabilir.