Feyzioğlu:"Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile görüştüm, amaç baroları zayıflatmak değil"! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Siyaset

Feyzioğlu:”Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile görüştüm, amaç baroları zayıflatmak değil”!

Avukatlık Kanunu’nda bazı değişikliklerin yapılmasına ilişkin süreci, yakından izlediklerini söyleyen Feyzioğlu, konu hakkında bilgisi olan ve sürecin içinde bulunan milletvekilleri ile çok yakın görüşme içinde olduğunu, Adelet Bakanı Abdulhamit Gül ile de sürekli görüştüğünü kaydetti.

Birkaç gün önce baroların seçim sistemini değiştirmeyi öngören bir taslak olmadığını söyleyen Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, AKP’nin taslek hazorlığı içinde olduğu bizzet Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından açıklandıktan sonra, “Yaptığım çok yoğun görüşmelere, istişarelere ve irtibatlara dayanarak söylüyorum, çalışmanın amacının baroları zayıflatmak olmadığı, altı çizilerek görüştüğüm her sayın milletvekili, bakanlık yetkilisi ve her düzeyde devlet yetkilisi tarafından ifade edilmiştir. Yani baroları zayıflatmak amacı vardır diye gündeme getirilen sözlere itibar etmeyiniz denmektedir.” dedi.

Feyzioğlu,“Sistemde yok sayılan Anadolu barolarının da sistemde var olduğunun altını çizmenin amaçlandığının” kendisine söylendiğini aktaran Feyzioğlu, “Görüştüğüm yetkililerce amaç, ‘baroları yok ediyorlar ya da baroların sesini kısıyorlar’ yerine, ‘asla baroların sesini kısmıyoruz, sesi kısılmış olanlara ses vermeye çalışıyoruz, niyetimiz budur’ şeklinde ortaya konmuştur” dedi.