Fırat Töz: Konyaspor Basket başarısız bir sezonu geride bıraktı. | intHaber.com
Spor

Fırat Töz: Konyaspor Basket başarısız bir sezonu geride bıraktı.

Konyaspor Basket’in deneyimli oyun kurucusu Fırat Töz, bu sezonun kendileri adına iyi geçmediğini belirtti. Töz ayrıca Konya’da bulunmaktan da çok mutlu olduğunu söyledi

BASKETBOL Erkekler 1. Lig temsilcimiz Konyaspor Basket’in deneyimli oyun kurucusu Fırat Töz, bu sezonun kendileri adına iyi geçmediğini belirtti. Basketbolda sezon koronavirüs salgını sebebiyle sonlandırılırken, Konyaspor Basket başarısız bir sezonu geride bıraktı. Yeşil-beyazlı ekibin deneyimli oyun kurucusu Fırat Töz, sezonun kendileri adına iyi geçmediğini belirtti. Töz, “Bu sezon hedeflerimiz ile geldiğimiz nokta örtüşmüyor. Bunu kabul etmek gerek. Takım kimyamız oturmadı. Direkt çıkma uğruna kurulan takımlar, üst üste yenilgiler alınca psikolojik sıkıntılar yaşayabiliyor. Biz de bunu yaşadık ve istediğimiz başarıyı gösteremedik” dedi.

EŞİNİN de Konyalı olduğunu ve Konya’yı çok sevdiğini sözlerine ekleyen 29 yaşındaki oyuncu, “Konya şehriyle ilgili genelde insanların ön yargısı olabiliyor. Ben burada çok mutluyum. Hayat ve ulaşım çok rahat. Çok güzel bir şehir. Konya’da üçüncü sezonum, eşim de Konyalı” diye konuştu. Genç oyunculara önem verilmesi gerektiğinin altını çizen Fırat Töz, “Altyapı takımı ile oynayan Bandırma Kırmızı’ ya karşı rakip olmak bana çok keyif veriyor mesela. Gençlerin enerjiler, vazgeçmeyişleri ve sürekli oyunun içinde kalmaları çok hoşuma gidiyor. Onları yenebiliyorsunuz ama asla nakavt edemiyorsunuz” şeklinde konuştu. Bu sezon yeniden Konya’ya dönen ancak çok fazla süre alamayan Fırat Töz, oynadığı maçlarda 1,5 sayı, ortalaması tutturdu.