Florida'da çöken 12 katlı binanın enkazında 156 kişinin arama çalışması sürüyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Dünya

Florida’da çöken 12 katlı binanın enkazında 156 kişinin arama çalışması sürüyor

Florida'da çöken 12 katlı binanın enkazında 156 kişinin arama çalışması sürüyor
1981 yılında inşa edilen söz konusu binada 130 daire bulunurken 55 dairenin bulunduğu bölümün tamamen yıkıldığı belirtildi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Florida eyaletindekii Miami yakınlarındaki bir kasabada geçtiğimiz Perşembe günü 12 katlı bir bina çöktü. Vahim olayda hayatını kaybeden kişi sayısı 5’e yükselirken 156 kişiden haber alınamadığı belirtildi.

NTV’de yer alan habere göre, çöken binaya dair araştırmalar devam ederken 2018 yılında yayınlanan bir rapor ortaya çıktı. Rapora göre, bir mühendisin okyanusun kıyısında bulunan 12 katlı bina ile ilgili yeraltındaki su tahliyesinde yaşanan sorun nedeniyle binada yapısal hasar oluştuğunu ve binada ‘beton bozulması’ tespit edildiğini aktardığı belirtildi.

ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Çalışmalar hakkında son bilgileri paylaşan Miami-Dade Belediye Başkanı Daniella Levine Cava, arama kurtarma ekiplerinin bir kişinin daha cansız bedenine ulaştığını aktardı.

Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini belirten Cava, “Birinci önceliğimiz yapabileceğimiz herhangi bir hayatı kurtarmak ve bunun için de arama kurtarma çalışmaları devam ediyor” diye konuştu.

Yetkililer, 156 kişinin arama çalışmalarının sürdüğünü belirtirken umutlarını kaybetmediklerini de ifade ediyor. Arama kurtarma çalışmalarında enkaz altında kalanları tespit edebilmek için ısıya duyarlı kameraların devreye alındığı açıklandı.

Florida'da çöken 12 katlı binanın enkazında 156 kişinin arama çalışması sürüyor

Denizli Oto Ekspertiz