Fransa'da Türk kadın eski sevgilisi tarafından bıçaklanarak öldürüldü | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Dünya

Fransa’da Türk kadın eski sevgilisi tarafından bıçaklanarak öldürüldü

Fransa’da Türk kadın eski sevgilisi tarafından bıçaklanarak öldürüldü

Fransa Strasbourg’da yaşayan Yasemin Çetindağ (25) isimli bir kadın 8 yıldır birlikte olduğu ve kısa bir süre önce ayrıldığı eski sevgilisi Savaş Özyanık (46) tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

Genç kadının cansız bedeni Özyanık tarafından sandığa yerleştirerek ormanlık alana gömüldü.

4 çocuk annesi Yasemin Çetindağ kısa bir süre önce ayrıldığı 8 yıllık eski sevgilisi tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Talihsiz kadının cansız bedenini sandığa yerleştirerek ormana götürüldüğü ve burada toprağa gömülmüş halde bulundu.

Yasemin Çetindağ ile sevgili olduğu zamanlarda da şiddet uyguladığı öğrenilen Savaş Özyanık, 23 Aralık tarihinde genç kadının evine giderek tartışmaya başladı. Henüz bilinmeyen nedenden dolayı başlayan tartışma kavgaya dönüşünce Özyanık, Çetindağ’a önce şiddet uyguladı sonrada bıçakladı. Kanlar içinde kalan kadın orada hayatını kaybederken Özyanık genç kadını banyoya kilitledikten sonra çocuklara annelerinin iyi olduğunu söyledi ve onları anneannelerine götürdü.

Çocukların kendisine gelmesinden kızını arayan anne ona ulaşamayınca durumu hemen polise bildirdi. O sırada eve tekrar geri dönen Savaş Özyanık, genç kadının cansız bedenini büyük bir sandığa yerleştirdikten sonra arkadaşının da yardımıyla ormanlık alana götürdü. Burada genç kadını sandıktan çıkarak Özyanık cesedi toprağa gömdükten sonra sandığı nehre attı.


O sırada Yasemin Çetindağ’ın evine gelen polis ekipleri banyoda kan izlerini bulduktan sonra şüphelendikleri Savaş Özyanık ile arkadaşını bulundukları adreste yakalayarak gözaltına aldı. Özyanık ilk ifadesinde cinayeti kendisinin işlemediğini inkar ettiği fakat daha sonra itiraf ettiği öğrenilirken Özyanık’ın savunmasında öldürme niyetinin olmadığını söylediği bildirildi.

Fransa’da Türk kadın eski sevgilisi tarafından bıçaklanarak öldürüldü

Denizli Oto Ekspertiz