Galaxy Note 20 Ultra için Ekim 2020 güncellemesi yayımlandı. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Teknoloji

Galaxy Note 20 Ultra için Ekim 2020 güncellemesi yayımlandı.

Galaxy Note 20 Ultra için Ekim 2020 güncellemesi
Galaxy Note 20 Ultra için Ekim 2020 güncellemesi

Bu güncellemede batarya ömrüne ve kamera kalitesine odaklanıldı. DxOMark’ın fotoğraf testinden 130 puan alan bu model, video testinden 101 puan aldı.

DxOMark, Galaxy Note 20 Ultra’ya genel klasmanda 121 puan verdi. Birçok kişi hayal kırıklığına uğradı. Samsung, yeni güncellemesi ile hem kamera konusundaki eksikliklerini giderdiğini hem de şarj ömrünü uzattığını duyurdu

Samsung Galaxy Note 20 Ultra Ekim 2020 güncellemesi nasıl?

Güney Koreli teknoloji devinin hazırladığı yeni yazılımın “N98xxXXU1ATJ1” etiketi ile kullanıcıların beğenisine sunulduğu duyuruldu. Şu anda Almanya’da yaşayan kullanıcıların deneyimlediği bu güncellemenin kısa bir süre içerisinde diğer ülkelerdeki kullanıcılara da ulaştırılacağı öngörülüyor.

Daha önce bu ay için hazırlanan güvenlik yaması ile güçlendirilen bu akıllı telefonun kameralarına eşlik eden karanlık mod bazen çalışmıyordu. Bu sorunun ortadan kaldırıldığı bildirildi.

Bunlara ek olarak kameralarda şahit olunan odaklanamama sorunu da artık kullanıcıları rahatsız etmeyecek. Samsung, Galaxy Note 20 Ultra’daki kameraların artık istikrarlı bir şekilde çalıştığını söyledi.

Şarj ömrünün ne kadar etkili bir şekilde iyileştirildiği henüz bilinmiyor. Bu güncellemeyi indirmek için şu yolu izlemeniz yeterli olacak: Ayarlar > Yazılım güncelleme. 

Samsung Galaxy Note 20 Ultra’da bulunan kameraların özellikleri şu şekilde: 108 Megapiksel ön kamera (f/1.8), 12 Megapiksel ikinci kamera (f/3.0), 12 Megapiksel ekstra geniş açı kamera (f/2.2) ve 10 Megapiksel ön kamera (f.2.2). Son olarak bu modelde 4.500 mAh’lik bir batarya mevcut.