Galaxy Z Fold 2 özellikleri ve tanıtım tarihi ne zaman? | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Teknoloji

Galaxy Z Fold 2 özellikleri ve tanıtım tarihi ne zaman?

Galaxy Z Fold 2
Galaxy Z Fold 2

Merakla beklenen katlanabilir telefon Galaxy Z Fold 2 özellikleri kısa süre önce detaylanmaya başladı.

Bu sırada hiç beklenmeyen bir şekilde, telefonun özel tasarımlı Thom Brownie Edition versiyonu için tanıtım videosu yayınlandı.

Galaxy Z Fold 2 özellikleri ve tanıtım tarihi

Galaxy Z Fold 2, ilk olarak Galaxy Unpacked lansmanında ortaya çıktı. Katlanabilir telefon hakkında detaylara girilmese de, Fold 2 hakkında ilk olarak bu lansmanda fikir sahibi olduk.

Dün detaylanan Galaxy Z Fold 2 özellikleri sonrası ise özel versiyon Thom Brownie Edition için bir tanıtım ortaya çıktı. Galaxy Z Flip için de aynı özel versiyon üretilmişti. Samsung, Galaxy Z Fold 2 özellikleri ile Galaxy Fold modelinde ortaya çıkan tasarımsal hataları gidermeye çalışıyor.

Galaxy Z Fold 2

İç ve dış olmak üzere iki ekran kullanılan modelde dış ekran, Galaxy Fold gibi küçük bir yapıda tercih edilmemiş. Buna göre dış ekran 6.2 inç ve 816 x 2260 çözünürlüğünde, iç ekran ise 7.6 inç boyutunda ve 1768 x 2208 çözünürlüğüne sahip. Bu ekranların 120 Hz yenileme hızı ve HDR10 Plus teknolojisiyle karşımıza çıkıyor.

Galaxy Fold gibi kitap şeklinde ve menteşe yoluyla yatay katlanan telefonda, iç ekranı yine ikinci ekran olarak kullanabiliyoruz. Bu iç ekranda aynı anda üç uygulama birden çalıştırmak da mümkün olacak.

Galaxy Z Fold 2

Samsung, hem iç hem de dış ekrana selfie kamerası yerleştirmiş. Bu kameralardan dış ekranda olanı ortada yer alan bir delikte, iç ekranda olanı ise sağ üst tarafa bu delik konumlandırılmış. Bu kameralar 10 Megapiksel çözünürlüğünde ve f /2.2 değerine sahip. Arka tarafta ise katlanabilir telefon üç kameralı kurulumu ile karşımıza çıkıyor.

12 Megapiksel çözünürlüğünde üç kamera ile karşımıza çıkan telefonda, geniş açılı kamera f/1.8, ultra geniş açılı kamera f/2.2, telefoto kamera ise 2X optik zoom ve f/2.4 değerine sahip.

Fold 2 ile karşımıza yeni bir menteşe sistemi çıkıyor. Çok daha estetik görünen bu tasarım aynı zamanda menteşe arasında toz birikmesini de önleyen bir yapıya sahip. Böylece Galaxy Fold’da karşımıza çıkan, toz birikmesinden ekranın zarar görmesi problemi de ortadan kalkmış oluyor.

İşlemci olarak ise 7 nm işlemci mimarisi ile üretilen Snapdragon 865 Plus kullanılmış. Batarya tarafında ise 4500 mAh büyüklüğünde bir batarya karşımıza çıkıyor. Bu batarya 25W kablolu, 11W ise kablosuz şarj desteğine sahip.

Katlanabilir telefon için tanıtımın 1 Eylül tarihinde yapılması bekleniyor. Modelin daha önce Samsung İngiltere sayfasında yanlışlıkla paylaşılan fiyatı ise 1799 sterlin yani 2400 dolar.

Galaxy Z Fold 2 Thom Brownie Edition
Bu yeni versiyonda ise, daha elegant bir tasarımla karşı karşıya kalıyoruz. Renk paleti olarak gri ve kahverengi gibi renkler kullanılan versiyonun arka tarafında ise ABD bayrağını temsil eden kırmızı beyaz ve mavi renkler şerit halinde kullanılmış. Galaxy Z Flip versiyonunda daha parlak olan bu renkler, yeni versiyonda daha yumuşak şekilde kullanılmış.

Bu versiyonun normal versiyondan farklı olması beklenmiyor. Dış kaplamasında kullanılan üst düzey kaplamanın ise, Thom Brownie Edition fiyatını çok daha yüksek olmasına neden olacak gibi. Zira ilk versiyonda da Galaxy Z Flip modeline göre daha pahalı bir fiyatlandırmayla karşılaşmıştık.

Denizli Oto Ekspertiz