Gaziantep Şahinbey'de 4 adet arsa satışa sunuldu | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

Gaziantep Şahinbey’de 4 adet arsa satışa sunuldu

Gaziantep Şahinbey'de 4 adet arsa satışa sunuldu

Mülkiyeti Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan 4 adet gayrimenkul için ihale düzenlenecek. Gayrimenkuller, arsa cinsinde olup tamamı konut alanı imar durumunu taşıyor.

Satışa sunulan gayrimenkuller, Gaziantep’in Şahinbey ilçesi K.Kızılhisar ve Abdulhamidhan mahallelerinde bulunuyor. Gayrimenkuller için toplam 22 milyon 469 bin 704 TL satış bedeli belirlendi.

Gayrimenkul satış ihalesinin 16 Aralık 2020 günü düzenleneceği açıklandı. İhale, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Encümen Toplantı Salonunda yapılacak.

ARSALARIN FİYATLARI

Satıştaki gayrimenkullerden K. Kızılhisar Mahallesi’nde 2 adet arsa bulunuyor. Bu arsaların fiyatları 6 milyon 894 bin TL ile 12 milyon 585 bin TL olarak belirlendi. Arsaların büyüklükleri 5 bin 745 metrekare ve 10 bin 487 metrekare olarak belirtildi. Arsalar için talep edilen geçici teminat tutarı 206 bin TL seviyesinden başlıyor.

Abdulhamidhan Mahallesi’nde de 2 adet arsa satışta. Bu arsaların büyüklükleri bin 621 metrekare ve 3 bin 345 metrekare olarak belirtildi. Fiyatları ise 648 bin TL ile 2 milyon 341 bin TL olarak açıklandı.

KAPALI TEKLİF SUNULACAK

Şahinbey ilçesinde yatırım fırsatı sunulan söz konusu ihale, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu‘nun 35/a maddesine göre kapalı teklif usulü ile yapılacak. İhalede gayrimenkuller tek tek satılacak.

İhaleye katılım göstermek isteyen gerçek kişilerden Türkiye’de kanuni ikametgâhı olduğuna dair belge, geçici teminat tutarı belgesi, tebligat için Türkiye sınırları içerisinde adres göstermesi ve telefon numarası bildirmesi gibi belgeler talep ediliyor. İhaleye ilişkin tüm bilgilere Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı İhale İşleri Şube Müdürlüğü’nden ulaşılabilir.