Gaziantep'in 2 ilçesinde 5 adet gayrimenkul için satış ihalesi düzenlenecek | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

Gaziantep’in 2 ilçesinde 5 adet gayrimenkul için satış ihalesi düzenlenecek

Gaziantep'in 2 ilçesinde 5 adet gayrimenkul için satış ihalesi düzenlenecek
Mülkiyeti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ait olan toplamda 5 adet gayrimenkul için satış ihalesi düzenlenecek.

Satışa sunulan gayrimenkuller arasında Şehitkamil ilçesinde 2 adet arsa, Şahinbey ilçesinde ise 3 adet arsa bulunuyor.

Şehitkamil ilçesindeki gayrimenkullerin ihalesi 17 Kasım günü, Şahinbey ilçesindeki gayrimenkullerin ihalesi 10 Kasım günü düzenlenecek. Her iki ihale de Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Encümen Toplantı Salonunda yapılacak.

GAYRİMENKULLERİN ÖZELLİKLERİ

Şahinbey’in Kızılhisar Mahallesi’nde 3 adet konut alanı imar durumunu taşıyan arsa satışa sunuldu. Arsaların büyüklükleri bin 500 metrekare ile 10 bin 366 metrekare arasında değişiyor. Fiyatları ise 1 milyon 275 bin TL ile 15 milyon 550 bin TL arasında değişiyor.

Şehitkamil ilçesi Burak Mahallesi’nde ise kentsel servis alanı ve konut dışı kentsel çalışma alanı imar durumlarını taşıyan 2 adet arsa satışa sunuldu. Arsaların büyüklükleri 7 bin 035 metrekare ile 5 bin 916 metrekare arasında değişiyor. Fiyatları ise 7 milyon 395 bin TL ile 17 milyon 587 bin TL arasında değişiyor.

KAPALI TEKLİF SUNULACAK

Her iki ihalenin de 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 35/a maddesine göre kapalı teklif usulü ile düzenleneceği belirtildi. İhalede gayrimenkuller tek tek satılacak. İhale ve gayrimenkullere ait detaylı bilgilere Gaziantep Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla ulaşılabilir.

Gaziantep'in 2 ilçesinde 5 adet gayrimenkul için satış ihalesi düzenlenecek