Gazipaşa'da yaşanan depremden sonra çalışmalar başladı. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Gazipaşa’da yaşanan depremden sonra çalışmalar başladı.

Gazipaşa'da yaşanan depremden sonra çalışmalar başladı.

Dün öğlen saatlerinde Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde meydana gelen 5,2 büyüklüğündeki deprem sonrasında olumsuz bir tablo görülmedi.

Can ve mal kaybına dair herhangi bir ihbar alınmazken ekipler yine de hasar tespit çalışmasına başladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Gazipaşa’da deprem sonrası olumsuz bir ihbar almadıklarını ifade ederek vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini sundu.

Bakan Kurum, “Antalya’nın Gazipaşa ilçesi açıklarında meydana gelen 5,2 büyüklüğündeki deprem nedeniyle tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Depremden hemen sonra harekete geçen Bakanlığımız hasar tespit ekipleri incelemelerine başladı. Şu ana kadar olumsuz bir durum ve ihbarla karşılaşmadık” ifadelerini kullandı.

“CAN VE MAL KAYBI İHBARI GELMEDİ”

Depremden sonra açıklamalarda bulunan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de olumsuz bir durumun olmadığını duyurdu.

Başkan Böcek, “Antalya açıklarında meydana gelen depremde can ve mal kaybı konusunda hiçbir ihbar gelmediğini belirtiyor, tüm ekiplerimizin teyakkuzda olduğu bilgisiyle hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” diye konuştu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yapılan açıklamada Gazipaşa’da deprem sonrası herhangi bir olumsuz ihbarın olmadığı aktarıldı.

Depremin 77,58 kilometre derinlikte meydana geldiği belirtilirken Antalya’nın merkez ve diğer ilçelerinde de hissedildiği kaydedildi.

Gazipaşa'da yaşanan depremden sonra çalışmalar başladı.
Denizli Oto Ekspertiz