Geçici bir süreliğine kapalı olan Koçtaş mağazaları, kademeli olarak açılmaya başladı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
GüncelSektörel

Geçici bir süreliğine kapalı olan Koçtaş mağazaları, kademeli olarak açılmaya başladı

Koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında önce 19 martta AVM’lerdeki mağazalarını, sonrasında 24 martta tüm mağazalarını geçici bir süre için kapatan Koçtaş, bugünden itibaren 24 ildeki 19 Koçtaş ve 32 Koçtaş Fix olmak üzere toplam 51 mağazasıyla “Sıfır Tolerans Manifestosu” ilkeleri doğrultusunda 4 mayıs pazartesi gününden itibaren yeniden hizmet vermeye başladı.

Koçtaş’tan yapılan açıklamada müşterilerin evlerinde ihtiyaç duyabilecekleri temel ürünleri sağlamak ve ustaların malzeme ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 11.00 – 19.00 saatleri arasında açık olacak seçili mağazalarda, hijyen ve temizlik standartlarının en yüksek seviyede uygulanarak öncelikle çalışanların ve tüm müşterilerin sağlığına azami özen gösterileceğine dikkat çekildi.

Geçici olarak kapandıkları tarihten bugüne kadar çok yoğun bir hazırlık dönemi geçirdiklerini belirten Koçtaş Genel Müdürü Devrim Kılıçoğlu, bu süreçte iştiraki oldukları Koç Holding ve uluslararası ortakları Kingfisher’ın standartlarının yanı sıra Türkiye ve dünyadan en iyi örnekleri kendilerine referans aldıklarını ifade ederek şunları söyledi:

Kovid-19’a karşı ‘Sıfır Tolerans Manifestosu’ adı altında tüm ilkelerimizi belirledik, tüm önlemlerimizi aldık ve kademeli olarak mağazalarımızı açmaya başladık. Sıfır Tolerans Manifestosu, bizim için olmazsa olmaz kuralları içeriyor ve yeniden açılacak tüm mağazalarımızda da bu kurallar esas alınıyor. İstihdamın kesintiye uğramaması ve ihtiyaçlar paralelinde talebi artan yapı market ürünlerinin müşterilerimize ulaştırılması bizim için büyük önem taşıyor. Bunu bir ödev olarak görüyoruz. Koçtaş olarak, çalışanlarımızın, ailelerinin ve müşterilerimizin sağlığını son derece önemsemekte; gereken önlemleri alırken, evde geçen sürenin kalitesini artırmak, eve dair ihtiyaçları karşılamak ve müşterilerimiz, ustalarımız ve tedarikçilerimizin yanında olmak niyetiyle üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmekteyiz.