Giresun'un yeni millet bahçesi için düğmeye basıldı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
GüncelToki

Giresun’un yeni millet bahçesi için düğmeye basıldı

Giresun'un yeni millet bahçesi için düğmeye basıldı
Bakanlığın 2023 yılına kadar 81 ilde en az 1 millet bahçesi olması için çalışmalarını sürdürdüğü biliniyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2018 yılında başlatılan millet bahçesi projeleriyle şehirlere yeşil alanı bol, sosyal donatıları olan kaliteli bir sosyal yaşam alanı kazandırılıyor.

Millet bahçesi projeleri, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) aracılığıyla yürütülüyor. Hayata geçirilen projeler, bulunduğu bölgenin gayrimenkul piyasasına olumlu anlamda etkide bulunması bakımından da önem taşıyor.

Giresun’daki yeni millet bahçesi projesi, Merkez ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesi’nde hayata geçiriliyor. Projenin ihalesi dün yapılırken kazanan firmanın belirlenmesiyle inşaat çalışmalarının başlaması bekleniyor.

NİTELİKLİ SOSYAL YAŞAM ALANI KURULACAK

TOKİ tarafından Giresun Fevzi Çakmak Millet Bahçesi Projesi’ne dair bilgilendirme yapıldı. Buna göre, proje alanında 908 adet ağaç dikilecek. Aynı zamanda çocuk oyun alanları, bisiklet yolu, koşu ve yürüyüş parkurları gibi alanlar inşa edilecek.

Ailelerin çocuklarıyla keyifli vakit geçirebilmesi adına proje alanında dinleme ve piknik alanları, biyolojik gölet, çiçekli bitki alanları gibi doğa dostu sosyal donatılar da hayata geçirilecek.

400 GÜN İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK

24 bin 160 metrekarelik alanda hayata geçirilecek Giresun Fevzi Çakmak Millet Bahçesi Projesi’nin ihalesi tamamlandı. Projenin yüklenici firması sonraki günlerde belirlenecek ve çalışmalar resmen başlayacak. Öte yandan projenin yer tesliminden sonra 400 takvim günü içerisinde tamamlanması gerektiği belirtildi.

Giresun'un yeni millet bahçesi için düğmeye basıldı