Google Hangouts normal şartlarda çoktan kapanmıştı, yeni bir tarih verildi! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Teknoloji

Google Hangouts normal şartlarda çoktan kapanmıştı, yeni bir tarih verildi!

Google Hangouts normal şartlarda çoktan kapanmıştı
Google Hangouts normal şartlarda çoktan kapanmıştı

Piyasada çok sayıda mesajlaşma uygulaması mevcut. WhatsApp ve Telegram, bu uygulamalar arasında en fazla bilinenlerden ve kullanılanlardan ikisi.

Yıllar önce mesajlaşma amacıyla Google tarafından geliştirilen Hangouts için kapanma tarihi de belli oldu. Normal şartlarda bu yıl içinde kapanması beklense de karar ertelenmişti. Hangouts kullanıcıları ise, Google’ın bir başka uygulaması olan Google Chat servisine geçiş yapabilecek.

Google Chat, şu anda Google Workspace müşterilerine sunulan bir mesajlaşma servisi.

Google Hangouts için kapanma tarihi yaklaşıyor

Konu Google ve bir servisinin kapatılması olduğu zaman, artık kimse bu haberleri garipsemiyor. Bu zamana kadar çok fazla servisini kapatan Amerikalı teknoloji devi, bu durumu bir alışkanlık haline getirmiş durumda. Hatta bu kapatma kararları o kadar fazla ki, Google tarafından planlanan veya halihazırda uygulanmış olan geçmiş ve gelecekteki kapatma kararlarının kaydını tutan Google Graveyard adlı bir site bile mevcut.

Google Hangouts için kapanma tarihi belli oldu

Normal şartlarda çoktan kapanmış olması gereken Google Hangouts için yeni bir kapanma tarihi belirtildi. Bir zamanlar popüler olan uygulama, 2021 yılında kapatılacak. Tam bir tarih verilmese de kapanışın Mart ve Mayıs ayları arasında olması bekleniyor. Hangouts servisi kapandıktan sonra ise, kullanıcıları ücretsiz olarak Google Chat servisini kullanabilecek. Google Chat, şu anda Google Workspace müşterilerine sunulan bir özellik. Ancak Chat uygulamasında, Hangouts’da bulunan ses ve görüntülü sohbet gibi birçok temel özellik bulunmuyor.

Geçiş yapmaya karar veren Hangouts kullanıcılarının tüm mesajlarının otomatik olarak Chat uygulamasına taşınacağı belirtildi.

Haber kaynak: Schiftdelete
yazar:Gorkem Say