Görünüyorki Tedbirler uygulandığında ölüm vakaları azalıyor.. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
GüncelSağlık

Görünüyorki Tedbirler uygulandığında ölüm vakaları azalıyor..

Corona virüs Bilim Kurulu, yeni tip corona virüs (Kovid-19) ile mücadelede son durumu görüşmek için video konferans yöntemiyle toplandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, video konferans aracılığıyla katıldığı Bilim Kurulu toplantısının ardından basın toplantısında konuşuyor. Bakan Koca’nın konuşmasından satır başları:Mücadelenin görünmeyen kahramanları bu mücadeleye güven duyanlardır. 

Bu mücadelenin sonucuna güveniyorsunuz. Paylaştığımız bilgilerin sağlam olduğunu biliyorsunuz. Bu güveni zedeleyecek sözlerin, iddiaların sahibi ise bilerek, bilmeyerek tedbirleri tehlikeye atıyor. Hastalığın bazı aşamaları ve ilgili tedavileri konusunda önemli bilgiler vereceğim. Ölüm oranlarıyla ilgili bazı karşılaştırmalar yapacağım. Corona virüsle mücadelemizde her yeni gün daha iyiyiz, daha ilerideyiz.

Elimizdeki bilgiler salgının kontrolümüz altında olduğunu gösteriyor. Tedbirleri uygularsak ölüm oranları düşüyor, kesin olan budur. Türkiye’de son 24 saatte 117 kişi hayatını kaybetti. Türkiye’de toplam iyileşen hasta sayısı 16.477 oldu.