Gözde bölgeler arasında yer alan Bodrum'da kiralar arttı | intHaber.com
Emlak

Gözde bölgeler arasında yer alan Bodrum’da kiralar arttı

Bodrum koylarında konut kiraları ne oldu

Muğla’nın gözde ilçesinde konut fiyatlarında yüzde 60’ları bulan artışlar yaşanırken kiralarda da artışın olduğu görüldü.

Son yıllarda Türkiye’de gayrimenkul piyasasının en hareketli olduğu bölgeler arasında öne çıkan Bodrum, koronavirüs pandemisinde ilk tercih edilen noktalar arasında yer aldı.

Endeksa tarafından oluşturulan rapora göre, Bodrum’da kiralar geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 24 oranında arttı. Bodrum’da konutların ortalama kira metrekare fiyatı 32 TL, ortalama kirası ise 3 bin 120 TL olarak görüldü.

Bodrum gayrimenkul piyasası hakkında değerlendirmelerde bulunan Genel Müdürü Görkem Öğüt, Bodrum ilçesinin önümüzdeki günlerde de ilgi odağı olmayı sürdüreceğini belirterek, “Pandeminin etkisi ile uzaktan çalışmanın artması ve yazlık bölgelerde daha fazla vakit geçirilmesi ile konut kiraları da önemli ölçüde arttı. Şu an değerler yüksek gelse de pazarda karşılığını bulduğunu, bu bedellerden kiralama yapıldığını; dolayısıyla da fiyatların arttığını görüyoruz” şeklinde konuştu.

BODRUM’UN DEĞERLİ NOKTALARI

Endeksa tarafından oluşturulan rapora göre, Bodrum’da kiraların metrekare cinsinde en yüksek Eskiçeşme ve Kumbahçe’de olduğu görüldü. En yüksek kira bedeli ise Yakaköy bölgesinde görülüyor.

Eskiçeşme’de ortalama metrekare kira fiyatı 37 TL, ortalama kira bedeli 3 bin 021 TL; Kumbahçe’de ortalama metrekare kira fiyatı 37 TL, ortalama kira bedeli 3 bin 072 TL; Bitez’de ortalama metrekare kira fiyatı 36 TL, ortalama kira bedeli 3 bin 318 TL; Küçükbük’te ortalama metrekare kira fiyatı 35 TL, ortalama kira bedeli 3 bin 741 TL olarak görüldü.

Türkbükü’nde ortalama metrekare kira fiyatı 35 TL, ortalama kira bedeli 3 bin 896 TL; Tepecik’te ortalama metrekare kira fiyatı 35 TL, ortalama kira bedeli 2 bin 907 TL; Görece’de ortalama metrekare kira fiyatı 34 TL, ortalama kira bedeli 3 bin 383 TL olarak görüldü.

Yalıkavak’ta ise ortalama metrekare kira fiyatı 34 TL, ortalama kira bedeli 3 bin 245 TL; Yakaköy’de ortalama metrekare kira fiyatı 33 TL, ortalama kira bedeli 4 bin 178 TL, Torba’da ortalama metrekare kira fiyatı 33 TL, ortalama kira bedeli 3 bin 590 TL; Çarşı’da ortalama metrekare kira fiyatı 33 TL, ortalama kira bedeli 2 bin 720 TL; Güvercinlik’te ortalama metrekare kira fiyatı 24 TL, ortalama kira bedeli 2 bin 052 TL olarak görüldü.

Bodrum koylarında konut kiraları ne oldu