Gurur duyduğumuz Komandolarımız, Dualarla El Bab!a Uğurlandı! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Gurur duyduğumuz Komandolarımız, Dualarla El Bab!a Uğurlandı!

Gurur duyduğumuz Komandolarımız, Dualarla El Bab!a Uğurlandı!

Gururumuz 241 komando, Adıyaman İl Jandarma Özel Harekât Tabur Komutanlığı’nda düzenlenen törenle Suriye’nin El Bab kentine uğurlandı.

Kuran-ı Kerim tilaveti, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını yapan İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, Türkiye Cumhuriyeti’nin birçok ülkede olduğu gibi Suriye’de de güvenlik güçleriyle barışı desteklemeye devam ettiğini söyledi.

“ÜLKENİN SIRTINI YERE GETİREBİLECEK HİÇBİR GÜÇ YOKTUR”

Yeşilyurt, “Ecdadımız geçmişte içinde bulunduğumuz ortamdan çok daha zor ve ağır şartlarda milletimizin istiklalini koruyup bu cennet vatanı bize nasıl emanet ettiyse, biz de bugün şanlı bayrağımız semada ebediyen dalgalandırmak için her zaman olduğu gibi yılmadan çalışacağız ve bu kutsal mücadeleyi inanıyoruz ki kazanacağız. Yürüttüğümüz mücadelenin, vatan topraklarımızı ve özgürlüğümüzü koruma, bayrağımızı ve ezanımız yaşatma, geleceğimize sahip çıkma mücadelesi olduğunu, işte karşımızda duran gurur verici bu tabloda görmekteyiz. Sınırlarımızda yaşadığımız bu sıkıntılı süreçte, bizler birbirimize kenetlendiğimiz sürece, Allah’ın izniyle bu ülkenin sırtını yere getirebilecek hiçbir güç yoktur.” dedi.

Denizli Oto Ekspertiz