Hacılar'daki dönüşümde 2'nci etap çalışmaları başlıyor | intHaber.com
Kentsel Dönüşüm

Hacılar’daki dönüşümde 2’nci etap çalışmaları başlıyor

Hacılar'daki dönüşümde 2'nci etap çalışmaları başlıyor

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde başlayan kentsel dönüşüm çalışmalarında tamamlanan konutların hak sahiplerine teslim süreci devam ederken yeni etap çalışmaları için de planlama yapılıyor.

Hacılar Belediyesi tarafından yürütülen kentsel dönüşüm çalışmasında 2’nci etap inşaat çalışmalarının yaz döneminde başlayacağı belirtildi.

2. ETAPTA 4 BLOK İNŞA EDİLECEK

Devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulunan Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, birinci etapta yapımı tamamlanan 5’inci bloğun yaz aylarında teslim edileceği müjdesini verdi.

Söz konusu kentsel dönüşüm projesinin planlandığı gibi sürdüğünü belirten Özdoğan, “Proje kapsamında 10 hektarlık bir alanda 600’e yakın bağımsız birimin yıkımını tamamladık. 1’inci etap 4 bloğumuzu vatandaşlarımıza teslim ettik. Haziran sonu itibariyle yine 1’inci etap 5’inci bloğumuzun anahtar teslimini yapacağız. 2. etap 4 bloğun temelini ise 2021 yılı içerisinde atacağız. kentsel dönüşüm projesi ile Hacılar’ın çehresi değişecek” şeklinde konuştu.

Projenin detaylarından da bahseden Başkan Özdoğan, “İlçemize yeni bir değer katacak vizyon projemiz kentsel dönüşümde, 1101 konut, 20 bin metrekarelik ticaret alanı, yeni oluşacak meydan olmak üzere Hacılar Belediyesi’nin 20 milyonluk bütçesinin 10 katı kadar bir proje söz konusu oluyor. İnşallah en kısa sürede söz verdiğimiz gibi daireleri hak sahiplerine teslim edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Hacılar'daki dönüşümde 2'nci etap çalışmaları başlıyor