Haliliye ve Eyyübiye'deki millet bahçesi projeleri ihale edildi. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Haliliye ve Eyyübiye’deki millet bahçesi projeleri ihale edildi.

Şanlıurfa'nın iki ilçesinde millet bahçesi çalışmaları başladı
Şanlıurfa'nın iki ilçesinde millet bahçesi çalışmaları başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2018 yılında başlatılan ve 81 ilde hayata geçirilmesi planlanan millet bahçesi projeleri, şehirlerin yeşil alan miktarını artırırken nitelikli sosyal alan da sağlıyor. Millet bahçeleri, bulunduğu bölgenin gayrimenkul piyasasını da hareketlendiriyor. Millet bahçesi projelerini Bakanlık bünyesinde faaliyetlerini sürdüren TOKİ üstleniyor.

Şanlıurfa’nın iki ilçesine de millet bahçesi müjdesi verilmişti. Haliliye ve Eyyübiye ilçelerindeki projeler dün ihale edildi. Projelerde ihalenin sonuçlanmasıyla çalışmaların başlaması bekleniyor.

URFA’YA YENİ BİR SOLUK GETİRECEK

TOKİ tarafından Şanlıurfa’da hayata geçirilecek millet bahçesi projeleri, sağlayacağı sosyal imkanlarla şehre yeni bir soluk kazandıracak. Projelerde geniş peyzaj alanı, sosyal donatılar, millet kıraathanesi, yürüyüş alanları, dinlenme alanları, piknik alanları olacak.

Doğa ile iç içe vakit geçirme olanağı sağlayacak projeler, ailelerin çocuklarıyla keyifli zamanlar geçirmesi adına ev sahipliği yapacak. Proje alanında çocuk oyun alanı, etkinlik alanı gibi bölümler inşa edilecek.

Millet bahçesi projelerinde tema ve meyve bahçeleri yer alacak. Vatandaşların yeşile doyması adına tüm olanaklar sağlanacak.

SPOR ALANLARI DA OLUŞTURULACAK

TOKİ tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, Şanlıurfa’da inşa edilecek millet bahçesi projelerinde bisiklet ve gezinti yolları, koşu ve yürüyüş alanları bulunacak. Projelerde ayrıca futbol ve voleybol sahaları, tenis kortu, açık spor alanı gibi bölümler de inşa edilecek.

Denizli Oto Ekspertiz