Hatay'da sosyal konut projelerinin yanı sıra millet bahçesi çalışmaları sürüyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
GüncelToki

Hatay’da sosyal konut projelerinin yanı sıra millet bahçesi çalışmaları sürüyor

Hatay'da sosyal konut projelerinin yanı sıra millet bahçesi çalışmaları sürüyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 81 ilde yürütülen millet bahçesi çalışmalarıyla şehirlere bol yeşili olan sosyal yaşam alanları kazandırılıyor. Millet bahçesi projeleri, TOKİ aracılığıyla hayata geçiriliyor.

TOKİ tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, Hatay’ın İskenderun ilçesinde millet bahçesi inşa ediliyor. Eski stadyumun alanında hayata geçirilecek proje, Hataylılara doğa ile iç içe bir sosyal yaşam alanı sunacak.

İSKENDERUN YEŞİLE DOYACAK

İskenderun Millet Bahçesi alanında millet kıraathanesi, yürüyüş alanları, çocuk oyun alanı, dinlenme alanı, piknik alanı, geniş peyzaj alanı bulunacak.

Yapılan bilgilendirmeye göre, proje alanında 650 metrekare büyüklüğünde yürüyüş parkuru, 680 metrekare büyüklüğünde bisiklet parkuru, 1060 metrekare büyüklüğe sahip biyolojik gölet, 1800 metrekare büyüklüğünde piknik alanı, 1100 metrekare büyüklüğünde çocuk oyun alanı, 1300 metrekare büyüklüğünde çok amaçlı spor sahası ve 71 araç kapasiteli otopark hayata geçirilecek.

TOKİ’NİN HATAY’DAKİ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Dar ve orta gelirli vatandaşlara sunduğu sosyal konutlar ile barınma ihtiyaçlarına yanıt veren TOKİ, Hatay’daki çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. TOKİ’nin Hatay’da son 19 sene içerisinde 7 bin 842 sosyal konut inşa ettiği belirtildi. Bu konutlardan 7 bin 695’i tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildi.

Hatay’ın birçok ilçesinde üretilen TOKİ projeleri, uygun fiyat ve uzun ödeme seçenekleriyle kaliteli yaşam alanı sunuyor. Bu projeler aynı zamanda şehrin güvenli yapı stoku oluşturma çalışmasına da katkıda bulunuyor.

Hatay'da sosyal konut projelerinin yanı sıra millet bahçesi çalışmaları sürüyor
Denizli Oto Ekspertiz