Hava durumu 14 Aralık 2020 Pazartesi, Bugün Hava nasıl olacak? | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Hava durumu 14 Aralık 2020 Pazartesi, Bugün Hava nasıl olacak?

Hava durumu 14 Aralık 2020 Pazartesi, Bugün Hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 14 Aralık 2020 Pazartesi günü hava tahmin raporu açıklandı

Meteoroloji, Güney Ege, Akdeniz, Çanakkale ve Balıkesir’in batı, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²), Güney Ege kıyılarında yer yer çok kuvvetli yağış bekliyor. İşte 14 Aralık 2020 Pazartesi hava durumu

14 Aralık 2020 Pazartesi ,Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz’in batısı, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Kastamonu, Erzurum, Muş ve Bingöl çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Ege ve Akdeniz kıyılarında gök gürültülü sağanak, Erzurum, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkâri çevrelerinin yüksekleri ve Akdeniz’in toroslar mevkisinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

Yağışların; Güney Ege, Akdeniz, Çanakkale’nin güneyi, Balıkesir’in batısı ile Edirne ve Kırklareli çevrelerinde kuvvetli, Güney Ege kıyılarında yer yer çok kuvvetli, Mersin ve Antalya çevrelerinde şiddetli ve yer yer aşırı olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde doğu bölgelerde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

MERSİN’DE AŞIRI YAĞIŞ UYARISI

Mersin’de 14 Aralık 2020 Pazartesi sabah saatlerinde batı ilçelerinden başlayarak zamanla il genelinde yerel olarak kuvvetli ve çok kuvvetli (21-75 kg/m2), Mersin merkez ve Erdemli çevrelerinde şiddetli ve yer yer aşırı (100 kg/m2 üzeri) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Rüzgarın da güneydoğu yönlerden fırtına (50-70 hamlesi 80km/saat şeklinde) esmesi beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, küçük çaplı dolu yağışı, hortum, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ANTALYA’DA AŞIRI YAĞIŞ UYARISI

Gök gürültülü sağanak yağışların Antalya’da bu akşam saatlerinden sonra etkisini arttırarak14 Aralık 2020 Pazartesi akşam saatlerine kadar çok kuvvetli ve şiddetli (50-100 kg/m2), Antalya merkez, Kemer, Kumluca ve Serik çevrelerinde yer yer aşırı (100 kg/m2 üzeri) olacağı tahmin edilmektedir. Rüzgarın da güneydoğu yönlerden kuvvetli fırtına (60-80 hamlesi 100 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, küçük çaplı dolu yağışı, hortum, çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

14 Aralık 2020 Pazartesi KUVVETLİ YAĞIŞ

UYARISI

Yağışların; Güney Ege, Akdeniz, Çanakkale ve Balıkesir’in batı, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²), Güney Ege kıyılarında yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m²) olacağı tahmin edildiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı ve hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu ile Trabzon ve Giresun çevrelerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmeleri gibi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE 14 Aralık 2020 Pazartesi HAVA NASIL

MARMARA

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Çanakkale’nin güneyi, Balıkesir’in batısı ile Edirne ve Kırklareli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bursa, İstanbul, Kırklareli ve Çanakkale 14 Aralık 2020 Pazartesi hava durumu.

BURSA 11°C, 15°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

EDİRNE 7°C, 9°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İSTANBUL 11°C, 14°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

KOCAELİ 15°C, 17°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

EGE

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak, Güney Ege kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İzmir çevrelerinde kuvvetli, Aydın ve Muğla çevrelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (50-80 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR 6°C, 10°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

DENİZLİ 11°C, 14°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

İZMİR 13°C, 17°C

Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

MUĞLA 8°C, 12°C

Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olmak üzere kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Bölge genelinde yerel olarak kuvvetli, Antalya ve Mersin çevrelerinde şiddetli ve yer yer aşırı olması bekleniyor. Torosların yüksek kesimlerinde yağışların karlakarışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına olarak (50-80 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

ADANA 14°C, 16°C

Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların 14 Aralık 2020 Pazartesi yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA 12°C, 15°C

Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olmak üzere şiddetli ve aşırı olması bekleniyor.

HATAY 11°C, 14°C

Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

MERSİN 15°C, 16°C

Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın yerel olmak üzere şiddetli ve aşırı olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güney ve doğusunda güneyli yönlerden kuvvetli (50-80 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. İşte Ankara, Eskişehir, Konya ve Sivas 14 Aralık 2020 Pazartesi hava durumu.

ANKARA 8°C, 12°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

ESKİŞEHİR 7°C, 10°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

KONYA 8°C, 10°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

YOZGAT 4°C, 10°C

Çok bulutlu yarın aralıklı yağmurlu

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölgenin batısı ile Kastamonu çevrelerinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU 6°C, 12°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

DÜZCE 12°C, 17°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

KASTAMONU 2°C, 12°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu

ZONGULDAK 14°C, 18°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç kesimlerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bu akşam saatlerinde Trabzon ve Giresun çevrelerinde kuvvetli ve kısa süreli fırtına olarak (50-70 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

AMASYA 5°C, 15°C

Çok bulutlu, 14 Aralık 2020 Pazartesi yağmurlu

ÇORUM 5°C, 14°C

Çok bulutlu, 14 Aralık 2020 Pazartesi yağmurlu

SAMSUN 12°C, 17°C

Çok bulutlu

TRABZON 15°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney ve batısı ile Erzurum, Muş ve Bingöl çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur, Erzurum, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkâri çevrelerinin yükseklerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve 14 Aralık 2020 Pazartesi sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. İşte Erzurum, Kars, Malatya ve Van hava durumu.

ERZURUM -1°C, 6°C

Çok bulutlu, karlakarışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

KARS -5°C, 0°C

Parçalı ve çok bulutlu ve sisli

MALATYA 3°C, 8°C

Çok bulutlu, yağmurlu

VAN 1°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 5°C, 12°C

Çok bulutlu, sağanak yağışlı

GAZİANTEP 6°C, 10°C

Çok bulutlu, sağanak yağışlı

SİİRT 5°C, 11°C

Çok bulutlu, sağanak yağışlı

ŞANLIURFA 8°C, 14°C

Çok bulutlu, sağanak yağışlı

DENİZLERDE 14 Aralık 2020 Pazartesi HAVA NASIL

Akdeniz’de kuvvetli fırtına, Güney Ege ve Marmara’da fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Karadeniz’in batısı yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) zamanla batısında 6; Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan, doğusu kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m; Görüş: İyi.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) 14 Aralık 2020 Pazartesi yer yer 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m; Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu, zaman zaman kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) gece saatlerinden itibaren 6 ila 8, Güney Ege’de doğu ve güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), güneyinde akşam ve gece 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m; yer yer 3,0m. Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de güney ve güneydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa) zamanla 9, Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa) yarın yer yer 9 kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0m yer yer 4,0 m ila 5,0m. Görüş: İyi, yağış anında orta, kuvvetli yağış anında zayıf.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinde hafif yağmurlu; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.

Hava durumu 14 Aralık 2020 Pazartesi, Bugün Hava nasıl olacak?