Haziran ayında TOKİ tarafından ihale yoluyla arsa satışı yapılacak | intHaber.com
Toki

Haziran ayında TOKİ tarafından ihale yoluyla arsa satışı yapılacak

Haziran ayında TOKİ tarafından ihale yoluyla arsa satışı yapılacak

Türkiye genelinde sosyal konut ve kentsel dönüşüm projelerine devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), dönem dönem vatandaşlara yatırım fırsatları da sunuyor.

TOKİ tarafından 32 ayrı şehirde yer alan toplam 278 adet arsanın satışa sunulduğu açıklandı. Arsalar, düzenlenecek ihaleler ile açık artırma usulüne uygun satılacak. Söz konusu ihaleler 9 ve 10 Haziran 2021 günleri yapılacak.

ARSALARIN BULUNDUĞU ŞEHİRLER

TOKİ tarafından satışa sunulan 278 adet arsa şu şehirlerde yer alıyor: Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Artvin, Balıkesir, Bitlis, Bolu, Bursa, Çankırı, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Eskişehir, Gümüşhane, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Muğla, Niğde, Samsun, Tekirdağ, Uşak ve Van.

Yapılan bilgilendirmede, satışa sunulan arsalar arasında İstanbul’da ticaret, konut ve rekreasyon alanları; Ankara Sincan Saraycık’ta akaryakıt, konut ve ticaret alanları; İzmir’de sanayi depolama alanları; Konya’da et ve süt ürünleri entegre tesis alanları; Diyarbakır Sur ilçesinde konut alanları; Aksaray’ın merkezindeki ticaret alanlarının yer aldığı belirtildi.

VADE İMKANI SUNULUYOR

Satışa sunulan konut, ticaret, sanayi, plansız arsalar, sosyal kültürel tesis alanları, akaryakıt istasyon alanları özellikleri bulunan arsalar için yüzde 25 peşinat verilmesi durumunda 60 ay vadeli ödeme imkanı sunuluyor.

Düzenlenecek ihalelere online olarak Emlak Yönetim aracılığıyla katılım gösterilebilecek. Ayrıca İstanbul Halkalı’daki ve Ankara Bilkent’teki TOKİ hizmet binalarında da eş zamanlı ihaleler düzenlenecek. İhaleler ve arsalara dair tüm detaylara TOKİ internet sitesi ve çağrı merkezi aracılığıyla ulaşılabilecek.

Haziran ayında TOKİ tarafından ihale yoluyla arsa satışı yapılacak