Hesaplı ve bütçeyi yormayan Apple Watch SE gündemde! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Teknoloji

Hesaplı ve bütçeyi yormayan Apple Watch SE gündemde!

iPhone SE seçeneğini sunan Apple
iPhone SE seçeneğini sunan Apple

Uygun fiyatlı telefon arayışı içerisinde olan kullanıcılara iPhone SE seçeneğini sunan Apple, saat tarafında da aynı hamleyi yapmaya hazırlanıyor.

Bu kapsamda uygun fiyatlı Apple Watch SE üzerinde çalışıldığı iddia ediliyor.

Mobil cihazlar hakkında birçok detayı ortaya çıkaran Jon Prosser‘e göre Apple, düşük maliyetli yeni bir Apple Watch üzerinde çalışıyor. Twitter’da bir kullanıcının sorusu üzerine bu cevabı veren Prosser daha önce saatin daha genç kitleye hitap edebileceğini söylüyordu. Yani çocuklara yönelik bir saat olma ihtimali var.

Uygun fiyatlı Apple Watch SE geliştiriliyor iddiası!

Bunun en büyük belirtisi saatte yer alacağı düşünülen Çocuk Modu. Tabi, Apple’ın bu konuda hedef kitle olarak kimleri belirleyeceği önemli bir detay.  Apple’ın söz konusu saati piyasaya sürmesi halinde fiyatlandırmayı nasıl yapacağı oldukça merak ediliyor. En güncel modelin yani Watch Series 5’in başlangıç fiyatı 3449 TL, ABD fiyatı ise 399 dolar.

Bazı kaynaklar Series 3’ün yenilenmiş hali olan bu saatin fiyat konusunda da benzer olacağını belirtiyor. Mart ayında tanıtılacağı bazı kaynakların iddiaları arasında. Tabi şu anda herhangi bir detayın ortaya çıkmadığını iddia edenlerde var.

Apple Watch SE

Ek olarak iPhone 12 serisi ile tanıtılacak olan Watch Series 6’da EKG’nin çok daha gelişmiş hale geleceği ve kan – oksijen sensörünün yer alacağı belirtiliyor.

Kaynak : schiftdelete
yazar: Mehmet Ali Ertunç

Denizli Oto Ekspertiz