Huawei P Smart S gün ışığına çıktı! telefon detayları haberimizde | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Teknoloji

Huawei P Smart S gün ışığına çıktı! telefon detayları haberimizde

Çinli teknoloji üreticisi Huawei, orta segmentte P Smart serisini konuşturuyor. Corona virüsü nedeniyle planları değişen üreticinin yeni uygun fiyatlı akıllı telefonu Huawei P Smart S için ilk detaylar ortaya çıktı.

Telefonun ortaya çıkan tasarımı ile kamera hakkında ilk bilgilere sahip olmuş olduk. Firmanın her telefonunu Türkiye’de göremiyor olsak da yeni P Smart S‘in satışı ülkemizde de yapılabilir. Zira aynı serinin önceki telefonları ülkemizde yüksek satış rakamlarına ulaşmıştı.

Huawei P Smart S ilk detayları sızdırıldı

Daha önce birçok sızıntıya sahiplik eden Evleaks, yeni P Smart S tasarımını sızdırdı. Yayınlanan rapora göre Kirin 710 işlemcisinden güç alacağı söylenen telefonda su damlası çentik tasarımını görüyoruz. Arka tarafta ise biri 48MP olan üçlü kamera kurulumu yer alıyor. Telefonun uygun fiyatlı olmasını bekliyor olsak da parmak izi sensörü ekranda yer alacak. Bu da demek oluyor ki AMOLED bir ekran göreceğiz.

P Smart S ne yazık ki Google uygulamaları ile gelmeyecek. ABD ve Çin arasındaki gerilim sonucu Google lisansı iptal edilen üreticinin yeni telefonlarında Google uygulamalarını göremiyoruz. Fiyatı ile ilgili bir bilgi bulunmuyor.

Haber Kaynak ve Linki: Schiftdelete

yazarEmre Özdoğan