İki özel bankadan 3 ay ertelemeli konut kredisi fırsatı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Ekonomi

İki özel bankadan 3 ay ertelemeli konut kredisi fırsatı

Konut kredilerinde Mayıs ayı itibarıyla özel bankalar yeniden uygun faiz oranları sunmaya başlarken bazı bankalarda koronavirüs salgını nedeniyle ödeme erteleme imkanı da sunuluyor. ING Bank ve Yapı Kredi Bankası, yatırımcılarına konut kredisi ve diğer ihtiyaç kredilerinin ödemelerini 3 ay erteleme imkanı sundu.

120 ay vadeye kadar yüzde 0.89 faiz oranı ile konut kredisi sunmaya başlayan ING Bank, konut kredilerini ödemekte zorluk çekecek bireysel, KOBİ ve ticari müşterilerinin ödemelerini 3 ay erteleme imkanı sundu.

“BU DÖNEMDE MÜŞTERİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Yapı Kredi Bankası da Ramazan Bayramı için sunduğu 3 ay ertelemeli Bayram Kredisi ile kredi kullanan müşterilerine taksit ödemelerini Eylül 2020’ye kadar erteleme imkanı sundu.

Kampanya hakkında konuşan Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Serkan Ülgen, küresel anlamda zorlu süreçten geçtiklerini belirterek, “Salgın sebebiyle içinde bulunduğumuz bu zor dönemde de müşterilerimize destek olmak ve ülkemize hizmet etmek adına sınır tanımadan var gücümüzle çalışıyoruz. Yapı Kredi olarak, 3 aya varan ertelemeli ödeme seçenekleriyle sunduğumuz taşıt kredisi ve aylık yüzde 0,89 faizli konut kredisinin yanı sıra Ramazan Bayramı’nda da 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisiyle müşterilerimizin yanındayız. Her zaman olduğu gibi bu zor dönemde de müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik ürünler geliştirerek onları desteklemeye ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

KONUT KREDİSİ KULLANIMI ARTTI

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yayımlanan haftalık bültene göre, tüketici kredilerinin 210 milyar 857 milyon lirası konut kredisi oldu. Sektörün kredi hacmi 8 Mayıs tarihi ile biten haftada 47 milyar 922 milyon lira artış gösterdi.